Kadehten Dekoratif Mumluk Yapımı

Kadehten Dekoratif Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kadehten dekoratif mumluk yapımı özellikle yemek masası süslemesi konusunda çok işinize yarayacak pratik bir yöntemdir. Özel yemek daveti vereceğimiz zaman çoğumuz dekor amaçlı da olsa ortaya bir tane mumluk koyarız. Buradaki en önemli nokta kullanılacak olan mumluğun şık görünmesi ve masanın boyutuna uygun büyüklükte olmasıdır. Masa düzenlemesinde genelde küçük ve zarif mumluklar kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız dekoratif mumluk yapımı ise ihtiyaç duyduğunuz her zaman rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir çalışmadır. Yemek masasında mumluk kullanmaktan hoşlanıyorsanız kadehten mumluk yapmak için gerekli malzemelerin listesini ve projenin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane cam kadeh
 • Gerçek ya da yapay çiçek
 • Mum
 • Tül parçası ya da kurdele
 • Porselen ya da cam çay tabağı ( Bunun yerine aynı boyutta yuvarlak ve parlak bir nesne de olabilir. )

Şık bir tasarım yapmak için ayak kısmı süslü kadehleri tercih edebilirsiniz.

Kadehten Nasıl Mumluk Yapılır?

 • Mumluğu masanın neresine koymak istiyorsanız çay tabağını oraya yerleştirin.
 • Bunun üzerine çiçeği yerleştirin. Elinizde yemek masası süslemesinde kullanılan incili boncuk şeklindeki aksesuarlardan varsa bunu çiçeğin etrafına dolayın.
 • Sonrasında çiçeğin üzerine kadehi dikkatli bir şekilde kapatın.
 • Bu şekilde mumluğu hazırladıktan sonra sıra son dokunuşları yapmaya geldi. Bu aşamada kadehin düz olan alt yüzeyine çiçek yapraklarını güzelce döşeyin.
 • Mumun üzerine kurdele ya da boncuklu süs aksesuarı yaptıktan sonra yaprakların arasını açarak mumu buraya güzelce yerleştirin.
 • Yemek zamanı mumu yakarak ya da yakmadan dekoratif mumluğu kullanabilirsiniz.

Kolay bir şekilde masa süslemesi yapmak isteyenler bu yazımızda paylaştığımız pratik uygulamayı yapmayı deneyebilirler. Masayı daha şık bir hale getirmek için gül yaprakları ile abartıya kaçmadan biraz süsleme yapabilirsiniz. Büyük bir yemek masanız varsa aynı şekilde 2 tane mumluk yaparak bunları takım olarak da kullanmanız mümkün. Bu uygulamanın en güzel tarafı işiniz bitince kadehi tekrar normal şekilde kullanma imkanınız olması. Hiçbir boyama ya da yapıştırma işlemi yapılmadığından mumlukla işiniz bittiği zaman kadehi tekrar kullanabilirsiniz.

İsterseniz bu şık ve zarif mumluğu kullanmadığınız zamanlarda salonda dekor ürünü olarak da değerlendirebilirsiniz. Size bu konuda ilham vermesi için aşağıda örnek bir uygulama paylaşıyoruz. Görselden de anlaşıldığı gibi kadeh ile dekoratif mumluk yapmak oldukça kolaydır. Hayal gücünüzü elinizdeki malzemelerle birleştirerek hiçbir masraf yapmadan harika bir mumluk yapmanız mümkün.

Kadehten Dekoratif Mumluk Yapımı
Kadehten Dekoratif Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial