Barbie Kulaklık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle barbie bebek için kulaklık yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde oyuncak bebek için kışlık aksesuar yapmak isterseniz anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Şönil ve minik ponponlar kullanarak yapacağınız kulaklık barbie bebeğe çok yakışacaktır. Bu kolay çalışmayı evde çocuğunuz ile birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz şönil ile barbie kulaklık yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Barbie Kulaklık Yapımı

Evde barbie kulaklık yapmak için genelde pet şişe halkası kullanılmaktadır. Elinizde böyle bir halka yoksa şönil ile de kulaklık yapabilirsiniz. Şönil bükülebilen bir yapıda olduğu için taç ve kulaklık yapmak için uygun bir malzemedir. Ayrıca şönil tüylü yapısından dolayı hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Şönil yerine plastik halka kullanmak isterseniz, barbie için kulaklık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. İsterseniz hazır ponpon yerine yün ip ile kendiniz ponpon yaparak bunları da kullanabilirsiniz. İsterseniz bir ataşı açıp buna taç şekli vererek de kulaklık yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte şönil
  • Makas
  • 2 tane minik ponpon
  • Silikon tabancası

Barbie Kulaklık Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede barbie kulaklık yapabilirsiniz.

  • İlk olarak şönili barbie bebeğin başına ölçerek ucundan makas ile keserek kısaltın.
  • Kestiğiniz şönili taç şeklinde bükerek şekil verin.
Barbie Kulaklık Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Kulaklık Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra bunun iki ucuna silikon sürerek ponponları yapıştırın.
  • Ponponların üzerine bastırarak biraz yassılaşmalarını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür kulaklık yapımı tamamdır. Kulaklığı bebeğin başına geçirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak evde barbie bebek için rengarenk kulaklıklar yapabilirsiniz. İsterseniz ponpon yerine eva kullanarak da kulaklığı yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz detayları öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Barbie bebek için güzel bir taç yapmak isterseniz, pet şişeden barbie taç yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial