Pet Şişeden Barbie Taç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde Barbie bebek için şık bir saç aksesuarı yapmak isterseniz bunun için pet şişe kullanabilirsiniz. Pet şişenin ağız kısmında bulunan halka taç yapımı için uygun bir malzemedir. Bu halkaların üzeri boyanarak veya çeşitli malzemeler ile süslenerek çok şık taçlar yapılabilir. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda pet şişeden Barbie taç yapımı başlığı altında kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Barbie Taç Yapımı

Evde Barbie taç yapmak için malzeme olarak pet şişe halkası kullanacaksanız işiniz oldukça kolay. Halka şekil olarak zaten taca benzediği için sizin tek yapmanız gereken bunu süslemek. Bu plastik halkalar zaten kendinden renklidir fakat isterseniz yine de boyayabilirsiniz. Barbie tacını boyamak için istediğiniz renkte oje veya akrilik boya kullanabilirsiniz. İsteseniz bu halkaları desenli bant veya ip ile de kaplayabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz yazımızın devamında size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Elinizde küçük boncuk ya da küçük parlak taşlar varsa taç süslemesi için bunları da kullanabilirsiniz.

Barbie Taç
Barbie Taç

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe
  • Makas
  • Süsleme yapmak için boncuk, küçük parlak taş veya eva

Yapacağınız taçları boyamak isterseniz oje veya akrilik boya kullanabilirsiniz.

Pet Şişeden Barbie Taç Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise Barbie taç yapımı için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak pet şişenin ağız kısmındaki halkayı makas yardımı ile keserek çıkarın.
  • Halka renkli olduğu için bu hali ile de taç olarak kullanıma hazırdır.
  • Yaptığınız tacın daha şık görünmesi için arkası yapışkanlı simli eva kullanabilirsiniz.
  • Evadan makas yardımı ile halkaya uygun uzunlukta bir şerit kesin. Bunu halkanın üzerine yapıştırarak şık bir taç yapabilirsiniz.
  • Aynı ya da farklı renkte evaları kağıt deleceği yardımı ile küçük yuvarlaklar haline getirip taç süslemesini bunlarla da yapabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında her türlü pet şişe halkası kullanılabilir. Yazımızda paylaştığımız örneklerden ilham alarak siz de evde birbirinden şık Barbie bebek taçları yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe ile Barbie taç yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde Barbie bebek için şık saç bandı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için kolay saç bandı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Barbie Taç Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Barbie Taç Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial