Tel Toka ile Nail Art Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evde nail art yapmak istiyor fakat nail art seti olmadığı için bunu yapamıyorsanız size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda tel toka ile nail art nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Tek bir tel toka ile evde kolay bir şekilde tırnak süslemesi yaparak tarzınızla dikkat çekebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz tel toka ile nail art yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tel Toka ile Nail Art Nasıl Yapılır?

Evde tel toka ile nail art yapımı oldukça kolaydır. Herhangi bir nail art seti olmadan sadece tek bir tel toka kullanarak kolay bir şekilde tırnağınıza süsleme yapabilirsiniz. Tel tokanın uç kısmını ojeye batırıp bununla tırnaklarınıza puantiye yapabilirsiniz. Yaptığınız bu puantiyeleri birleştirerek kalp, çiçek, yıldız, bulut gibi birçok farklı süsleme yapmanız mümkün. Uygulamayı yapmak için tel tokanın yanı sıra 2 farklı renkte oje ve bir parça da kağıt gerekmektedir. Tel toka ile yapacağınız desenin belirgin olması için zemini koyu renk, deseni açık renk oje ile ya da bunun tam tersi zemin açık, desen koyu yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Tel Toka ile Nail Art Yapımı

Evde kolay nail art yapmak isterseniz yukarıda bahsettiğimiz malzemeleri hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  •  İlk olarak nail art yapmak istediğiniz tırnağa zemin olarak tek kat oje sürün.
  •  İlk kat kuruduktan sonra ikinci katı da sürün ve kuruyana kadar bekleyin.
  • Bu şekilde zemini oluştuktan sonra tel toka ile nail art yapmaya geçebilirsiniz.
  • Bir kağıdın üzerine nail art yapacağınız ojeden damlatın.
  • Daha sonra tel tokanın uç kısmını ojeye batırın ve bunu tırnağınıza hafifçe bastırın. Bu şekilde tırnak üzerine istediğiniz şekilde puantiyeler yapabilirsiniz.
  • Yaptığınız puantiyeyi bu şekilde bırakabileceğiniz gibi isterseniz bunlara tel toka ile değişik şekiller verebilirsiniz.
Tel Toka ile Nail Art Yapımı
Tel Toka ile Nail Art Yapımı

Yukarıda paylaştığımız tel toka ile nail art resimli anlatım da gördüğünüz şekilde yöntemi uygulayarak evde kolay tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Tırnağınıza kolay bir şekilde puantiye deseni yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız puantiye desenli nail art yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial