Kolay Puantiye Desenli Nail Art Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kolay puantiye desenli nail art yapımı tırnaklarını süslemekten hoşlanan bayanların çok işine yarayacak oldukça pratik bir uygulamadır. Son yıllarda tırnaklara oje ile farklı desenler çizilerek süsleme yapılmaktadır. Bu tarz uygulamalar sayesinde tırnaklar daha bakımlı ve güzel görünmektedir. Tırnak süslemek için en çok uygulanan desenlerden birisi de puantiyedir. Düz renk üzerine küçük noktalar halinde yapılan farklı renklerdeki süslemeler oldukça dikkat çekicidir. Günlük yaşantınızda ya da özel bir davete gideceğiniz zaman tırnaklarınızı kolay bir şekilde süslemek isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay Puantiye Desenli Nail Art Yapımı

Puantiyeli nail art yapmak için uygulanan farklı yöntemler mevcuttur. İsterseniz daha önceden bu konuda paylaştığımız, puantiyeli nail art nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. O yazımızda da tırnağınıza puantiye deseni yapabileceğiniz kolay bir yöntem paylaştık. Bu yazımızdaki uygulama da onun gibi çok kolay.

Gerekli Malzemeler

  • İki farklı renkte oje
  • Makas
  • Yara bandı

Puantiye Desenli Nail Art Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise hemen aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak tırnaklarınıza zemin rengi olacak ojeyi tek kat olarak sürün. Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Yara bandından tırnağınıza uygun boyutta bir parçayı makas ile kesin. ( Bu parça yara bandının delikli kısımlarından olmalı. )
  • Bandı yapıştırdıktan sonra bunun üzerine diğer renk ojeyi sürün. Diğer tırnaklarınıza da aynı işlemi uygulayın.
  • Bir süre ojenin kurumasını bekledikten sonra yara bandını dikkatli bir şekilde kaldırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra puantiyeli nail art yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz bir kat da parlatıcı sürebilirsiniz.

Size anlattığımız bu kolay uygulama sayesinde evde tırnaklarınıza çok güzel puantiye desenleri yapabilirsiniz. Şık bir tırnak süslemesi yapmak için koyu renk oje üzerine açık renk oje sürebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulama ile düz renk oje üzerine simli puantiyeler de yapabilirsiniz. Bu konudaki seçimi size bırakıyoruz. Tırnaklarını bu şekilde süslemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, puantiyeli nail art yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kolay Puantiye Desenli Nail Art Yapımı
Kolay Puantiye Desenli Nail Art Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial