Konserve Kutusundan Kolay Kalemlik Yapımı

Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Konserve kutusundan kolay kalemlik yapımı konusunda çok pratik geri dönüşüm projeleri bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugün de yine teneke kutuları değerlendirebileceğiniz çok güzel iki farklı uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz. Mutfakta atılmayı bekleyen konserve kutuları varsa bunları kalemlik yaparak değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Çocuğunuzun çalışma masasına böyle orjinal bir kalemlik yapmak sizin de çok hoşunuza gidebilir. Bu tür kalemlikler aynı zamanda şık bir dekor ürünü işlevi de görmektedir. Sevdikleriniz için tasarımı size ait olan bir kalemlik yapmak isterseniz aşağıdaki uygulamalardan istediğinizi deneyebilirsiniz.

Evde kolay kalemlik yapımı denince ilk akla gelen kendin yap projelerinden birisi bu teneke kutuların üzerini kaplamaktır. Elinizde başka çalışmalardan artan kumaş parçaları varsa bunları kutuya uygun boyutta kestikten sonra bir ip yardımı ile etrafına sarabilirsiniz. Teneke kutunun üzerini bu şekilde kapladıktan sonra elinizde dantel ya da güpür varsa bunlarla süslemeler yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe kumaş kullanarak da yapmanız mümkün. Düz bir keçe kumaş ile konserve kutusunu kapladıktan sonra çiçek, kelebek, kalp ya da başka figürler yaparak bunlarla kalemliği süsleyebilirsiniz. Elinizde parlak taş, boncuk ya da pul gibi süs aksesuarları varsa bunları da süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız örnek çalışmada konserve kutusu çuval kumaş ile kaplanmış ve sonrasında dantel ve kumaş çiçeklerle süslemeler yapılmış. Siz de elinizdeki malzemeler ve el becerilerinize göre buna benzer bir tasarımı evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı

Konserve Kutusundan Kalemlik YapımıKalemlik yapımı denince akla gelen en pratik uygulamalardan birisini aşağıda görüyoruz. Biten konservelerin teneke kutularının üzerindeki yapışkanlı kağıtlar çıkarıldıktan sonra bunlar çiçek desenli kağıtlar ile kaplanarak çok güzel kalemlikler yapılmış. Elinizin altında desenini beğendiğiniz kağıtlar varsa bunları kalemlik yapımı için kullanabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak için parlak ve simli kağıtlardan kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kağıdı kutuya tutturmak için yapışkanla uğraşmak yerine isterseniz hazır yapışkanlı kağıtlardan da kullanabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız örneklerde kendinden yapışkanlı kağıtlar kullanılarak çok pratik bir geri dönüşüm uygulaması yapılmış. Sizlerle paylaşmış olduğumuz çalışmalardan hangisini yapacağınıza karar verdiyseniz hemen uygulamayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı
Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial