Evde Geçici Dövme Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Dövme yaptırmak istiyor fakat hem korkuyor hem de bir süre sonra kullandığınız dövme modelinden sıkılacağınızı düşünüyorsanız geçici dövme tercih edebilirsiniz. Bunun için dövmeciye gitmenize de gerek yok. Bu yazımızda sizlerle evde geçici dövme nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak siz de evde kendi zevkinize uygun güzel bir dövme yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse geçici dövme yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Evde Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Evde geçici dövme yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Biz sizlerle bu konudaki en kolay yöntemi paylaşmak istiyoruz. Bu yöntem sadece iki malzeme ile uygulanmakta olup, yapması ve dövmeyi çıkarması da oldukça kolaydır. Evde göz kaleminiz varsa bunu kullanarak kısa sürede harika bir dövme yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken nasıl bir dövme modeli yapacağınıza karar vermek. Göz kalemi ile yapacağınız dövme desenini vücudunuzun istediğiniz bölgesine uygulayabilirsiniz.

Geçici Dövme
Geçici Dövme

Gerekli Malzemeler

  • Göz kalemi
  • Şeffaf oje

İsterseniz geçici dövme yapımında göz kalemi yerine tükenmez kalem de kullanabilirsiniz.

Evde Geçici Dövme Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede geçici dövme yapabilirsiniz.

  • Dövmeyi yapmak istediğiniz bölgeye göz kalemi ile deseni çizin. İsterseniz desen yerine yazı da yazabilirsiniz.
  • Göz kalemi ile ilk olarak ince çizgiler şeklinde üzerine fazla bastırmadan deseni çizin. Eğer yanlış bir çizim olursa ıslak mendil ya da ıslattığınız temiz bir bez ile hatalı yeri silebilirsiniz.
  • Taslak çizimi yaptıktan sonra desenin üzerinden kalemi bastırarak geçin. Çok ince bir dövme olmasını istemiyorsanız çizgileri kalınlaştırarak bitirin.
  • Çizimi yaptıktan sonra dövme desenini sabitlemek gerekiyor.
  • Bunun için şeffaf ojeyi dövme deseninin üzerine dikkatli bir şekilde sürün.

Şeffaf oje kuruduktan sonra geçici dövme yapımı tamamlanmış oluyor. Uygulamanın yapımında şeffaf oje kullanıldığı için dövme suya dayanıklı olacaktır. Yaptığınız geçici dövmeyi çıkarmak istediğinizde aseton kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir parça pamuğa biraz aseton döküp pamuğu dövmenin üzerine sürmek. Evde bu kolay yöntemi denemek isteyenler için aşağıda göz kalemi ile geçici dövme yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde güzel bir tırnak süslemesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant ile kolay nail art yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: www.kadinhanem.com

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial