El İşi Kağıdından Yıldızlı Süs Yapımı

El İşi Kağıdından Yıldızlı Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

El işi kağıdından yıldızlı süs yapımı çok pratik bir uygulama olduğu için evde keyif alarak yapabilirsiniz. Yıldız figürleri bulunan dekor ürünleri sıkça kullanıldığı için biz de bugün sizlerle bu projeyi paylaşmak istedik. Yıldız şeklinde keseceğiniz el işi kağıtları ile yapacağınız süs evinizin dekorunu daha şık bir hale getirmenize yardımcı olabilir. Böyle güzel bir dekor ürününü evinizin salon, oturma odası ya da çocuk odasında kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken el işi kağıtlarına yıldız şekli vererek bunları birbirine eklemek. Çocuğunuz varsa bu eğlenceli uygulamayı onunla birlikte yaparak evde güzel vakit geçirebilirsiniz. Uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • İnce ip
 • Bant
 • İstediğiniz büyüklükte yıldız şablonu

El İşi Kağıdından Nasıl Yıldızlı Süs Yapılır?

El işi kağıdından yıldız yapımı için elinizde şablon yoksa aşağıda paylaştığımız yıldız resminin bilgisayardan çıktısını alarak şablon hazırlayabilirsiniz. Yıldız şablonu ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • El işi kağıtlarının beyaz taraflarına yıldız şablonunu yerleştirdikten sonra kurşun kalem ile şekli çizin.
 • Daha sonra makas ile dikkatli bir şekilde yıldızları keserek çıkarın.
 • İnce ipi istediğiniz uzunlukta kestikten sonra yapmış olduğunuz yıldızları bunun üzerine bant yardımı ile aralarında biraz boşluk bırakarak yapıştırın.
 • Bu şekilde 4 ya da 5 tane ipe geçirilmiş yıldız şeridi hazırladıktan sonra bu ipleri başlangıç yerlerinden birleştirin.
 • Aynı şekilde ortadan da birleştirdikten sonra bu birleşim yerlerinden bir çiviye takarak kullanabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı keçe ile de yapmanız mümkün. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz yıldız yapımında parlak kağıtlar kullanabilirsiniz. İsterseniz bu yöntemi uygulayarak şık bir kapı perdesi ya da değişik duvar süsleri yapabilirsiniz. Yıldız yerine başka figürler oluşturarak da benzer bir uygulama yapmayı tercih edebilirsiniz. Yıldızların hepsi aynı boyda olmak zorunda değil isterseniz büyüklü küçüklü yıldızlarla kendi zevkinize göre süsler tasarlayabilirsiniz. Siz de evde el işi kağıdından kolay dekoratif süs yapmak isterseniz aşağıdaki görseller bu konuda işinize yarayabilir.

El İşi Kağıdından Yıldızlı Süs Yapımı
El İşi Kağıdından Yıldızlı Süs Yapımı
Yıldız Şablonu-3
Yıldız Şablonu-3
El İşi Kağıdından Yıldız Yapımı
El İşi Kağıdından Yıldız Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial