Kavanozdan Bulut Lamba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çoğumuzun evinde boş kavanoz bulunmaktadır. Bu kavanozları çöpe atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu tür kavanozlar vazo, lamba, mumluk gibi dekoratif ürünlerin yapımında kullanılabilir. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda kavanozdan bulut lamba yapımı paylaşıyoruz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak bulut şeklinde harika bir lamba yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kavanozdan Bulut Lamba Yapımı

Bulut şeklindeki lambalar çocuk ve genç odasının dekorunu şık bir hale getirebilir. Sizin de böyle bir lambaya ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Evde bulut lamba yapımı için çoğunlukla pet şişe ve elyaf kullanılmaktadır. Pet şişe kullanmak istemezseniz aynı yöntemi cam kavanoz ile de yapabilirsiniz. Özellikle masa üstüne koymak için dekoratif lamba yapacaksanız kavanoz daha uygun olacaktır. Küçük bir bulut lamba puf puf görünümü ile oda dekorunu güzelleştirecektir. Özellikle çocuk odasında böyle bir gece lambası çok hoş durabilir.

Gerekli Malzemeler

  • Cam kavanoz
  • Elyaf
  • Çift taraflı bant
  • Led ışık

Uygulamanın yapımında cam kavanoz yerine pet şişe veya buna benzer şeffaf malzemelerde kullanılabilir.

Bulut Lamba Nasıl Yapılır?

Listede bulunan malzemeler hazır ise bulut lamba yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak kavanozun üzerine çift taraflı bandı yatay olarak resimde gördüğünüz gibi yapıştırın.
  • Bu şekilde kavanozun üzerini ve alt tarafını çift taraflı bant ile kapladıktan sonra bandın kağıdını çıkarın.
Bulut Lamba Yapımı Resimli Anlatım
Bulut Lamba Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu yapışkan yüzeye elyafı yapıştırarak tamamını boşluk bırakmadan kaplayın.
  • Kaplamayı bitirdikten sonra led ışığı kavanozun içine koyun ve kapağı yerine takın.

Tüm bu aşamalardan sonra kavanozdan dekoratif lamba yapımı tamamlanmış oluyor. Sevimli bulut lambayı masa veya sehpa üzerine koyarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde cam kavanozları değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Daha büyük boyutta ve asabileceğiniz bir bulut lamba yapmak isterseniz aynı uygulamayı pet şişe ile yapabilirsiniz. Elinizde değerlendirmek istediğiniz karton kutu varsa, kalpli gece lambası yapımı yazımızdaki çalışmayı deneyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial