Boncuk ile Fermuar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün kolay fermuar süsü yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Fermuar süsü kullanmayı seviyorsanız bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu konuda incelediğiniz çalışmaları yapmakta zorlanıyorsanız size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Rengarenk boncuklarla yapacağınız süs şık görünümü ile dikkat çekecektir. Hesaplı malzemeler kullanarak güzel bir tasarıma imza atmak isterseniz, boncuk ile fermuar süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Boncuk ile Fermuar Süsü Yapımı

Evde fermuar süsü yapmak için kağıt, karton, keçe, eva ve çeşitli kumaşlar kullanılabilir. Bunların dışında boncuk ve çengelli iğne kullanarak da fermuar süsü yapılabilir. Bu tür bir uygulamada çengelli iğneden geçebilen her türlü boncuk kullanılabilir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada küçük tahta boncuklar kullanılmıştır. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları fermuar süsü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Boncukların hepsi aynı renk ve boyutta olabileceği gibi isterseniz farklı renkte boncuklarda kullanabilirsiniz. İsterseniz boncukların arasına küçük aksesuarlar takarak daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük tahta ya da plastik boncuk
  • Çengelli iğne
  • Metal halka

Boncuk ile Fermuar Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise fermuar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak boncukları nasıl sıralayacağınıza karar vererek bunları gruplara ayırın.
  • İsterseniz her çengelli iğneye tek renk boncuk takabilir ya da boncukları karışık olarak sıralayabilirsiniz.
  • Daha sonra bunları çengelli iğnelere geçirin.
Boncuk ile Fermuar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Boncuk ile Fermuar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde kullanacağınız kadar boncuklu çengelli iğne hazırlayın.
  • Son olarak bütün iğneleri halkaya geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra boncuklu fermuar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Halkayı fermuara takarak süsü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak evde çok güzel fermuar süsleri yapabilirsiniz. Bu güzel fermuar süslerinden sevdikleriniz için yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Elinizde çengelli iğneleri geçirecek halka yoksa bunları bir ataca geçirerek de kullanabilirsiniz. İsterseniz boncuk sıraladığınız iğneleri bir ipe geçirip bu ipi fermuara düğümleyebilirsiniz. Aynı yöntem ile çanta süsü yapmak isterseniz, kolay çanta süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial