Evde Stres Topu Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evdeki malzemeler ile stres topu yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde stres topu yapmak istiyor ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Sadece iki malzeme ile yapacağınız bu çalışmayı çocuklar da keyif alarak yapabilirler. Evde stres topu nasıl yapılır? sorusunun cevabını ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Stres Topu Yapımı

Ev yapımı stres topu için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu tarz bir çalışmayı ilk kez yapacaksanız balon ve un kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler; balon, makas, pet şişe, un veya nişasta. Pet şişe huni yapımında kullanılacağı için küçük olmalıdır. Evde bu malzemeler varsa sevimli bir top yapabilirsiniz.

Stres Topu Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pet şişenin ağız kısmını makas ya da falçata ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde huniyi yaptıktan sonra balonun ağzını iyice açtırarak huniye geçirin.
  • Unu bir kasenin içine boşaltın ve kaşık yardımı ile huniye azar azar boşaltın.
  • Bu sırada balonun içinde boşluk kalmaması için arada bir sallayarak geniş kısmını unla doldurun.
Balon ile Stres Topu Yapımı Resimli Anlatım
Balon ile Stres Topu Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra balonun boş kısmına düğüm yapıp fazlalığı makas ile kesin.
  • Bu esnada boşluk kalmamasına dikkat etmelisiniz. İsterseniz iki kere düğüm yapabilirsiniz.
  • Bu şekilde de stres topu sağlam olmaktadır fakat isterseniz bir balonun ağız kısmını kesip geri kalan parçayı topa geçirip daha sağlam olmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra balon ile stres topu yapımı tamamdır. Tasarımı daha sevimli bir hale getirmek için balonun üzerine kalem ile ağız ve göz çizebilirsiniz. İpten püskül yaparak bunu düğümlü kısma yapıştırabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında un yerine nişasta da kullanabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması ile evde kısa sürede rengarenk stres topları yapabilirsiniz. Bu malzeme ile yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz, balon ile bardak ve şişe süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial