Eva Kağıdı ile Emojili Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva kağıdı ile emojili bardak altlığı yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Bardak altlığı şık sunumlar yapmak isteyenlerin sevdiği bir üründür. Son dönemlerde marifetli bayanlar örgü, keçe ve daha farklı kumaşlarla çok güzel bardak altlıkları yapmaktalar. Evde çeşitli hobi çalışmaları yapan bayanlar eva kullanarak da çok şık tasarımlara imza atmaktalar. Düz, desenli ve simli olmak üzere birçok çeşidi bulunan eva ile bardak altlığı da yapılmaktadır. Eğer evde güzel bir bardak altlığı yapmak isterseniz eva kağıdı ile emojili bardak altlığı yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane yuvarlak kontraplak
 • Sarı renkte eva kağıdı
 • Kalem
 • Makas
 • Siyah boya ( kontraplağı boyamak için )
 • Emojilerin ağız ve gözlerini yapmak için arkası yapışkanlı siyah eva kağıdı ya da boya

Yapacağınız her bardak altlığı için 1 tane kontraplak gerekmektedir. Uygulamanın yapımında kullanmak için kontraplak bulma imkanınız yoksa aynı işlevi görecek yuvarlak ve sert bir obje de bu konuda işinize yarayabilir.

Eva ile Nasıl Emojili Bardak Altlığı Yapılır?

Son yıllarda sosyal medyada yaygınlaşan emojiler, hobi çalışmalarında da oldukça popüler. Gülen, ağlayan, kızgın ya da sevgi dolu birçok emoji çeşidi bulunmaktadır. Sarı renkli bu sevimli ifadeler sayesinde evde yapacağınız tasarımlara daha farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Malzemeler hazır ise eva ile emojili bardak altlığı yapmaya başlayabilirsiniz.

 • İlk önce siyah boya ile kontraplağı boyamakla işe başlamalısınız.
 • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra kontraplağı sarı renkli eva kağıdının üzerine yerleştirin. Kalem ile etrafından geçerek çizin.
 • Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
 • Emojinin sarı zeminini bu şekilde hazırladıktan sonra bunun üzerine siyah eva kağıdı ya da boya ile istediğiniz ifadeleri yapabilirsiniz.
 • Emojiler hazır olduğuna göre sıra bunları kontraplağa sabitlemeye geldi. Eğer arkası yapışkanlı olan bir sarı eva kağıdı kullandıysanız bunun arkasındaki kağıdı çıkarın ve dikkatlice kontraplağın üzerine yapıştırın. Normal eva kullandıysanız o zaman bunun arkasına yapıştırıcı sürdükten sonra kontraplağa tutturun.
 • Tüm bu aşamalardan sonra eva ile bardak altlığı yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel emojili bardak altlıkları yapabilirsiniz. Bunları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak emoji yerine üzerinde başka figürler bulunan bardak altıkları da yapmanız mümkün. Bu çalışmayı evde denemek isterseniz işinizi kolaylaştırmak için aşağıda, emojili bardak altlığı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Eva Kağıdı ile Emojili Bardak Altlığı Yapımı
Eva Kağıdı ile Emojili Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial