Plastik Şişeden Oyuncak Sepeti Nasıl Yapılır?

Plastik Şişeden Oyuncak Sepeti Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Plastik şişeden oyuncak sepeti nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Çocukların oyuncaklarını muhafaza etmek için kumaş ya da farklı malzemelerden imal edilmiş sepetler kullanılmaktadır. Bu tarz ürünler özellikle küçük oyuncakların yayıntı yapmasını önlemek açısından oldukça önemlidir. Çocuğunuzun oyuncaklarının ortalıkta yayıntı oluşturması sizi rahatsız ediyorsa evde oyuncak sepeti yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Evde kolay bir şekilde oyuncak sepeti yapmak isterseniz plastik şişeden oyuncak sepeti yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Şişeden Oyuncak Sepeti Nasıl Yapılır?

Evde oyuncak sepeti yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Kumaş ya da karton ile yapılan oyuncak sepetlerini plastik şişe ile de yapabilirsiniz. Bu şekilde hem evinizdeki boş plastik şişeleri değerlendirebilir hem de güzel bir oyuncak sepeti tasarlayabilirsiniz. Bu tür bir uygulama yapmak için 2, 2,5 ya da 5 litrelik plastik su şişelerini kullanabilirsiniz. Yapacağınız tasarıma bağlı olarak kullanılan malzeme çeşitleri de değişmektedir. Plastik şişeden oyuncak sepeti yapmak için bunun ağız kısmını falçata ya da bir bıçak ile kesebilirsiniz. Eğer plastik şişenin gövdesine oyuncakların geçebileceği bir boşluk yapmayı düşünüyorsanız o zaman üst tarafı kesmenize gerek yoktur. Sepeti hazırladıktan sonra bunu keçe, eva ya da başka malzemeler kullanarak süsleyebilirsiniz. Biraz el becerisi, biraz da hayal gücü ile ortaya harika tasarımlar çıkabilir.

Plastik Şişeden Oyuncak Sepeti Yapımı

Plastik şişeleri kullanarak farklı boyutlarda oyuncak sepetleri yapılabilir. Biraz büyük bir oyuncak sepetine ihtiyacınız varsa uygulamayı yapmak için 5 litrelik plastik su şişelerinden kullanabilirsiniz. Bu konuda kolay bir çalışma yapmak isterseniz plastik şişenin ağız kısmını falçata ya da bıçak ile dikkatlice kesin. Daha sonra bunun ağız kısmını kumaş, eva ya da desenli yapışkanlı bant ile kaplayın. Son olarak plastik şişenin yanlarına sivri bir cisim yardımı ile delikler açın ve buradan kalın bir ip geçirerek saplarını yapın. Yapmış olduğunuz bu plastik sepete çocuğunuzun oyuncaklarını koyabileceğiniz gibi mandal ya da temizlik malzemelerini muhafaza etmek için de kullanabilirsiniz.

Damacanadan Oyuncak Sepeti Yapımı
Damacanadan Oyuncak Sepeti Yapımı

Büyük bir plastik su şişesinin üzerindeki etiketi çıkardıktan sonra bunun gövdesine bıçak ya da falçata ile oyuncakların geçebileceği bir delik yapın. Daha sonra evadan deliğin etrafını kaplayacak şekilde bir ağız yapın. Farklı renklerde evalarla el ve kol yaptıktan sonra siyah ve beyaz evadan da gözleri hazırlayın. Tüm parçaları yerine yapıştırdıktan sonra sevimli oyuncak sepetini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Su Damacanasından Oyuncak Sepeti Yapımı
Su Damacanasından Oyuncak Sepeti Yapımı

El becerinize güveniyorsanız biraz kumaş kullanarak aşağıdaki gibi şık bir oyuncak filesi yapmayı deneyebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan kumaşlar varsa oyuncak filesi yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz filenin kapak kısmını keçe ile de yapmanız mümkün. Bu uygulamayı yapmak için büyük ya da küçük istediğiniz boyutta plastik şişe kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, plastik şişeden oyuncak filesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Şişeden Oyuncak Filesi Yapımı-1
Plastik Şişeden Oyuncak Filesi Yapımı-1

Bu yazımızda evde plastik şişeden oyuncak sepeti yapımı hakkında bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de kolay bir şekilde oyuncak sepeti yapmak isterseniz gerekli olan malzemeleri temin ederek bu uygulamalardan istediğinizi yapmayı deneyebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan keçe ya da eva gibi malzemeler varsa bunları da oyuncak sepetini süslemek için kullanarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz pet şişenin bir kısmını kesip iki parçayı fermuarla birleştirerek de şık bir oyuncak sepeti yapabilirsiniz. Bu örnek çalışmalardan ilham alarak siz de evde kendi özel tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial