Ponpondan Emoji Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpondan emoji yapımı farklı bir uygulama olarak dikkatinizi çekebilir. Sosyal medyada sıkça kullanılan emojiler günümüzde birçok kendin yap çalışmasında da karşımıza çıkmaktadır. Kalpli, gülen yüzlü, asık yüzlü ya da ağlayan emojiler sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Keçe, fon kartonu, eva kağıdı gibi birçok değişik malzeme ile emoji yapmak mümkündür. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada sarı renkli ip ile emoji yapılıyor. Ponponla yapılan süslemelerin farklı bir tasarımı olan bu emojiler sayesinde evinizin dekorunu daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Özellikle bebek ve çocuk odasına asacağınız ponpondan emojiler çocukların çok hoşuna gidebilir. Evinizde yapacağınız özel kutlamalar için de bu tür emojiler hazırlayarak ortamı daha neşeli bir hale getirmeniz mümkün. Ponpondan emoji yapma fikri hoşunuza gittiyse bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Sarı renkli yün ip
  • Ponpon yapmak için ortası delik halka ya da çatal
  • Makas
  • Emojilere ifade yapmak için uygun renkte el işi kağıdı ya da keçe
  • Yapıştırıcı

Ponpondan Nasıl Emoji Yapılır?

Ponpondan emoji yapmak son derece kolaydır. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız aşağıda paylaştığımız halka ile ponpon yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu örnekte ebruli renk ip kullanılarak rengarenk bir ponpon yapılmış. Siz ponponu emoji yapımında kullanacağınız için sarı renk ip tercih etmelisiniz. Ponponu hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek çok güzel bir emojili süs yapabilirsiniz.

Halka ile Kolay Ponpon Yapımı
Halka ile Kolay Ponpon Yapımı
  • Yapacağınız emojiye sevgi dolu bir ifade vermek isterseniz kırmızı el işi kağıdı ile 2 tane minik kalp yapıp bunu göz olarak yapıştırın. Siyah el işi kağıdından da ağzı yaparak romantik bir emoji yapabilirsiniz. Aynı şekilde el işi kağıdı ile üzgün, somurtan, ağlayan ya da gülen farklı emojiler yapmanız mümkün.
  • Yaptığınız emojileri bir yere asmak isterseniz ponponun üst kısmına tığ ile zincir çekerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Farklılıktan hoşlanıyorsanız ponpondan yapacağınız emojileri sarı yerine pembe ya da farklı renklerde de hazırlayabilirsiniz. İsterseniz farklı renklerde birçok emoji yaparak etkileyici bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Aşağıda emojili süsleme yapımı hakkında ilham alabileceğiniz güzel bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Ponpondan Emoji Yapımı
Ponpondan Emoji Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial