Dondurma Çubuklarından Küpe Askılığı Yapımı

Dondurma Çubuklarından Küpe Askılığı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuklarından küpe askılığı yapımı herkesin evde keyif alarak yapabileceği bir uygulamadır. Başlığımızda dondurma çubuğu dedik fakat isteyenler aynı uygulamayı hobi çubuğu kullanarak da yapabilirler. Bayanların çoğu küpelerini iyi muhafaza edemediği için kaybetmekten şikayetçidir. Eğer siz de böyle bir durum yaşıyorsanız dondurma çubuklarından küpe askısı yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler gerekli detayları aşağıda bulabilirler.

Malzemeler

  • Dondurma çubuğu
  • Boya
  • Fırça
  • Yapışkan

Dondurma çubuğundan küpe askısı yapımı konusunda renk seçimi ve nasıl bir tasarım yapacağınız tamamen sizin zevkinize ve el becerinize bağlıdır. Bu konudaki en basit uygulamayı aşağıdaki ilk iki resimde görebilirsiniz. Basit takı askılığı yapmak için önce dondurma çubuklarını istediğiniz renge boyamakla işe başlayın. Boyama işlemini yapmak için guaj ya da akrilik boya kullanabilirsiniz. Elinizde kullanmadığınız ojeler varsa bunları da çubukları boyayarak değerlendirebilirsiniz. Dondurma çubuklarına yapacağınız boyama tasarım açısından önemlidir. Bu nedenle çubukları aynı renk ya da farklı renklerde boyayarak kendi zevkinize göre desenler oluşturabilirsiniz. Dondurma çubuklarına sürdüğünüz boya kuruduktan sonra önce küpe askılığının ayağını yapın. Sonra iki ayağın arasına 5 tane çubuk yapıştırarak uygulamayı tamamlayın. Bu yöntem küpe askısı yapmak için kullanılabilecek en pratik uygulamadır.

Dondurma Çubuğundan Küpe Askılığı Yapımı
Dondurma Çubuğundan Küpe Askılığı Yapımı
Dondurma Çubuklarından Küpe Askılığı
Dondurma Çubuklarından Küpe Askılığı

Aşağıdaki örnek çalışmada da ilk olarak dondurma çubukları iki farklı renge boyanmış. Daha sonra bu çubuklar yapışkan ile birbirine sabitlenerek ızgara şekli verilmiş. Bu uygulama ilk iki örneğe göre biraz daha zahmetli gibi görünse de şık bir tasarım yapmak isteyenler için oldukça idealdir. Dondurma çubukları küpe askılığı yapımı için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisidir. Siz de bu paylaştığımız örneklerden ilham alarak kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel küpe askılığı yapabilirsiniz.

Dondurma Çubuklarından Küpe Askılığı Yapımı
Dondurma Çubuklarından Küpe Askılığı Yapımı

Dondurma çubuğundan küpe askılığı nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edenler için bu yazımızda konu ile ilgili tüm detayları anlatmaya çalıştık. Yukarıda paylaşmış olduğumuz görseller de nasıl bir tasarım yapacağınız konusunda size yardımcı olabilir. Aynı uygulamayı çubuk şeklinde keseceğiniz kartonları boyayarak da yapmanız mümkün.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial