Yünden Kalpli Süs Yapımı

Yünden Kalpli Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yünden kalpli süs yapımı elinizdeki artık yün ipleri değerlendirmenin en keyifli yollarından birisidir. Anahtarlık gibi aksesuarlar ve ev için dekor süslemesinde kalp figürü sıkça kullanılır. Bizim bugün paylaşacağımız kolay kendin yap projesi sayesinde siz de hiç zorlanmadan kalpli süs yapabilirsiniz. Örgü ya da kumaştan yapılmış kalpli süsleri görüyor fakat bu yönde beceriniz olmadığından bunları yapamıyorsanız bu uygulama tam size göre. Örgü örmeden ve dikiş dikmeden de kalp yapabilirsiniz. Bunun nasıl olacağını merak ediyorsanız gerekli malzemelerin listesini ve projenin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kalp şablonu
  • İnce bir sünger parçası
  • İstediğiniz renkte yün ip

Kalp şablonu için metal kurabiye kalıplarından kullanabilirsiniz ya da bir kartona kalp çizerek şablon yapabilirsiniz. Evde küçük boyutta kalp şeklinde üzerine ip dolayabileceğiniz her türlü objeyi kullanabilirsiniz.

Yünden Nasıl Kalpli Süs Yapılır?

Yünden kalpli süs yapmak oldukça kolay. Elinizde kalpli bir şablon varsa hemen aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İnce süngeri düz bir zemine koyun ve kalpli şablonu bunun üzerine bastırarak süngeri kesmesini sağlayın. Eğer şablon olarak karton kullanacaksanız o zaman bunu süngerin üzerine koyun ve bir kalem ile şekli çizdikten sonra makas yardımı ile kesin. Sonrasında süngerin üzerine ipi dolayarak uygulamayı tamamlayın.
  • Daha sonra yün ipi kalp şeklindeki süngere güzelce sarın. Süngerin her yeri ip ile kaplandığında kalpli süs hazır, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu uygulama çok kolay olduğundan isteyen herkes zorlanmadan yapabilir. Buradaki en önemli nokta süngerin üzerini tamamen ip ile kaplamaya dikkat etmek. Yapmış olduğunuz bu kalbin ucuna halka geçirerek anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Yapacağınız kalpleri bir kasenin içine koyarak dekor amaçlı da kullanmanız mümkün. Özel günlerde evinizi süslemek için de bu kolay projeyi uygulayabilirsiniz. Kalp yerine başka şablonlar kullanarak da değişik figürler oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Evinizi rengarenk yünden kalplerle süslemek için bu projeyi uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımız yünden kalpli süs yapımı resimli anlatım işinizi kolaylaştırabilir. Bu pratik yöntem sayesinde farklı renk ve boyutlarda birçok kalp yapmanız mümkün.

Yünden Kalpli Süs Yapımı
Yünden Kalpli Süs Yapımı

Bir cevap yazın