Yünden Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yünden harfli dekoratif süs yapımı hayal gücü ve el becerisinin bir araya geldiğinde ortaya çıkacak güzel tasarımlara bir örnektir. Günümüzde ev dekorasyonunda kapı ve duvar süsü kullanımı çok yaygın olduğundan biz de bugün sizlerle dekoratif süs yapımı ile ilgili güzel bir proje paylaşmak istiyoruz. Yünden kolay bir şekilde harf yaparak bunu evinizi güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde elinizde artık yün ipler varsa bunları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Evinizin dekorasyonunda kendi tasarımınız olan güzel bir ürün kullanmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve projenin resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton
  • Makas
  • Kalem
  • Yün ip
  • Yapıştırıcı
  • Süs aksesuarı

Dekoratif kapı süsü yapımında tek renk yerine birkaç farklı renkte yün ip kullanarak daha renkli bir tasarım da yapmanız mümkün. Süs aksesuarı olarak beceriniz varsa keçe ya da kumaştan çiçek yapabilirsiniz. Elinizde pul, boncuk veya başka süsleme malzemesi varsa bunları da kullanmanız mümkün.

Yünden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Yünden dekoratif kapı süsü yapmak isteyenler için aşağıda adım adım tüm aşamaları açıklıyoruz.

  • İlk olarak kartonun üzerine kalem ile istediğiniz harfi çizin. ( Yapacağınız dekoratif süsün sağlam olması için kalın karton kullanmanız gerekmekte. Bulabilirseniz ince bir ahşap daha iyi olur. )
  • Daha sonra çizdiğiniz harfi makas yardımı ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Kartondan yapmış olduğunuz harfin üzerine yapıştırıcı sürün ve ipi buraya sıkı bir şekilde sarın.
  • Son olarak yün ile kapladığınız harfin üzerini istediğiniz gibi süsleyerek, dekoratif süsü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu şekilde harfler yaparak isim yazabilir ve bunu çocuk odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Sevdiklerinizin isminin baş harfi ile bu süsü yaparak onlara hediye edebilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken yün dışında farklı yapıda ipler de kullanabilirsiniz.

Bu güzel projeyi denemek isteyenler için aşağıda yünden dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Görseldeki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak siz de çok güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu süsü kapıya ya da duvara asarak kullanabilirsiniz.

Yünden Dekoratif Süs Yapımı
Yünden Dekoratif Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial