Yünden Büyük Ponpon Yapımı

Yünden Büyük Ponpon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yünden büyük ponpon yapımı süslemelerde kullanmak için uygulayabileceğiniz en kolay çalışmalardan birisidir. Rengarenk yünler ile yapılan ponponları farklı şekillerde kullanmak mümkündür. Daha önceden sizlerle kolay ponpon yapımı hakkında birçok proje paylaştık. Bugünkü konumuz ise normal ponponlardan farklı büyük ponpon yapımı. Birkaç adımda istediğiniz renkte kocaman bir ponpon yapmak isterseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Özel günlerde evinizi süslemek istediğinizde bu kocaman ponponlardan yaparak kısa sürede ortamda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Bu konuda tek ihtiyacınız olan şey sadece yün bir ip. Buradan sonrası ise oldukça kolay. Evinizi acil süslemeniz gereken durumlarda işinizi kolaylaştıracak bir kendin yap çalışması uygulamak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir yün ip ( 1 tane kullanılmamış bütün ip olmalı )
  • Bir ip parçası
  • Makas

Yünden Büyük Ponpon Nasıl Yapılır?

Yünden büyük bir ponpon yapmak için bütün bir ipe ihtiyacınız var. Eğer elinizde birkaç tane artık yün ip varsa bunları birbirine düğümledikten sonra ip yumağı olarak sararak uygulamayı bu şekilde de yapabilirsiniz. Şimdi asıl konumuz olan yünden nasıl büyük ponpon yapılır? sorusunun cevabına geçelim. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda çalışmanın bitiminde elinizde çok güzel ve kocaman bir ponpon olacaktır.

  • Yün ipin üzerinde kağıt varsa bunu çıkardıktan sonra ipi düz bir zemine alın. Bunu dik bir şekilde tutun ve bir ip parçasını tam ortasından bağlayın. Bu ipin ucunu makas ile dikkatli bir şekilde kestikten sonra ponpon yapımına geçebilirsiniz.
  • Makası ortasını bağladığınız ipin alt tarafından geçirin ve uçlarını kesin. Daha sonra diğer tarafa da aynı işlemi uygulayın.
  • Sonrasında her iki taraftan da biraz keserek ipleri kısaltın.
  • En son parmaklarınız yardımı ile ipleri açtırın ve makas ile çıkıntıları keserek ponpon yapımını tamamlayın.

Bu pratik uygulama sayesinde farklı renklerde istediğiniz sayıda kocaman ponponlar yapabilir ve bunlarla evinizi dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Evde kolay bir şeklide büyük ponpon yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız yünden büyük ponpon yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay gelsin.

Yünden Büyük Ponpon Yapımı
Yünden Büyük Ponpon Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial