Yün Ponponla Nasıl Harf Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Yün ponponla nasıl harf yapılır? diye merak edenler için sorunun cevabını ve uygulamanın resimli anlatımını bu yazımızda paylaşıyoruz. Dekorasyonda ponpon şeklindeki harfler sıkça kullanılmaktadır. Bu tip dekor ürünleri çocuk ve bebek odaları için oldukça idealdir. Sizin de ponponlarla süslü harf şeklinde bir dekor ürününe ihtiyacınız varsa bu yazımızda vereceğimiz bilgiler işinize yarayabilir. Evde ponponla harf yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • Makas
  • Karton
  • Kurşun kalem
  • Silikon yapıştırıcı

Şık bir tasarım yapmak için farklı renkte ipler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Elinizde artık ipler varsa bunları harf yapımında kullanarak değerlendirmeniz mümkün. Ponpon yapımı için her türlü yün ip kullanılabilir.

Yün ponpon ile Harf Yapımı

Evde kolay dekoratif harf yapımı çok kolay bir uygulamadır. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız daha önce paylaştığımız çatal ile ponpon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Ponpon yapmayı öğrendikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak kartonun üzerine harfi istediğiniz büyüklükte çizin.
  • Daha sonra bu harfin üzerini kaplamaya yetecek kadar ponpon hazırlayın.
  • Son olarak bu ponponları silikon yapıştırıcı ile kartonun üzerine yapıştırarak sabitleyin. Bunu yaparken kartonun üzerinde boş yer kalmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Tüm bu adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız uygulamanın sonunda istediğiniz büyüklükte ponponlu bir harfe sahip olabilirsiniz.

Yaptığınız dekoratif harfi asarak kullanmayı düşünüyorsanız ponponları kartona yapıştırmaya başlamadan önce harfe küçük bir delik açın. Uygulamayı tamamladıktan sonra bu delikten ip ya da ince bir kurdele geçirerek harfi istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde küçük ponponlu harfler yaparak bunlarla çocuğunuzun ismini de yazabilirsiniz. Böyle bir dekor ürününü kapı süsü ya da duvar süsü olarak evinizin istediğiniz odasında kullanmanız mümkün. İsterseniz karton harfin her iki tarafına da ponpon yapıştırarak bunu çift taraflı olarak da kullanabilirsiniz. Bu pratik uygulamayı evde deneyerek hem keyifli vakit geçirebilir hem de çok güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Çalışmayı yapacak olanların işini kolaylaştırmak için aşağıda, yün ponponla harf yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Yün Ponponla Nasıl Harf Yapılır
Yün Ponponla Nasıl Harf Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial