Yün ile Nasıl Oyuncak Tavşan Yapılır?

Ponpondan Tavşan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yün ile nasıl oyuncak tavşan yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sizlerle 2 tane örnek çalışma paylaşıyoruz. Tavşan çocukların en sevdiği canlılardan birisi olduğu için genelde onlara evde oyuncak yapılacağı zaman tavşan şeklinde yapılır. Annelerin kendi el emeği ile tasarladığı tavşanlarla oynamak miniklerin çok hoşuna gider. Sizin de küçük çocuğunuz varsa onun için oyuncak bir tavşan yapmaya ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise aşağıdaki projelerden hangisi kolayınıza geliyorsa onu evde uygulayabilirsiniz.

Şiş ile Örgü Tavşan Yapımı

Şiş ile örgü tavşan yapımı örgü örmeyi bilen herkesin rahatlıkla yapabileceği bir uygulamadır. Şiş ile istediğiniz büyüklükte kare bir parça örün. ( Örnek olarak haroşa kullanılabilir. ) Daha sonra bunun üzerine resimde görmüş olduğunuz şekilde dikiş gidin. Diktiğiniz yere yuvarlak şekil verdiğiniz bir pamuk yerleştirin. Son olarak parçaları birleştirin ve tavşanın içine pamuk doldurduktan sonra açıkta kalan yerleri de dikerek oyuncak yapımını tamamlayın. Sizlerle paylaşmış olduğumuz resimli anlatımda beyaz ipten tavşan yapılmış fakat siz dilerseniz tavşanı farklı renkte de örebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz önceden bu konu hakkında paylaştığımız yazıya göz atabilirsiniz.

https://www.eglenbizle.com/sis-ile-orgu-tavsan-yapimi/

Şiş ile Örgü Tavşan Yapımı
Şiş ile Örgü Tavşan Yapımı

Çocuklar için Yünden Tavşan Yapımı

Eğer örgü örmeyi veya dikiş dikmeyi bilmiyorsanız siz de yünden yapacağınız ponponları sevimli bir tavşana dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yün ile bir büyük, bir de küçük ponpon yapmak ve sonrasında bu ponponları birbirine dikerek birleştirmek. Son olarak tavşana göz, burun, kulak ve kuyruk yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Uygulamanın yapılışını aşağıdaki örnek görselden inceleyebilir ve daha önceden paylaştığımız yazımıza göz atarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

https://www.eglenbizle.com/cocuklar-icin-yunden-tavsan-yapimi/

 

Çocuklar için Yünden Tavşan Yapımı
Çocuklar için Yünden Tavşan Yapımı

Bu yazımızda sizlerle paylaştığımız evde oyuncak tavşan yapımı hakkındaki pratik uygulamalardan birisini yaparak çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. İsterseniz her iki çalışmayı da uygulayarak iki farklı tavşan da yapabilirsiniz. Bu keyifli uygulamalar sayesinde elinizdeki artık ipleri de kullanma imkanı bulabilirsiniz. Bu önerilerimiz hoşunuza gittiyse hemen evdeki artık ipleri değerlendirmek için kolları sıvayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial