Yumuşatıcı Şişesinden Evde Peçetelik Yapımı

Yumuşatıcı Şişesinden Evde Peçetelik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yumuşatıcı şişesinden peçetelik yapımı evde yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Kullandığınız deterjanların boşalan kaplarını atmak yerine bunları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu kapların şekline göre bunlarla kalemlik, çatal-kaşıklık ya da yazımızda bahsedeceğimiz gibi güzel bir peçetelik yapabilirsiniz. Evde kendi yaptığınız dekoratif ürünleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Yumuşatıcı Şişesinden Evde Peçetelik Yapımı

Evde peçetelik yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Karton ya da cd’leri keserek peçetelik yapabileceğiniz gibi mandal ya da hobi çubuğu kullanarak da harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde ahşap çubuklarla şık bir peçetelik tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız dondurma çubuklarından peçetelik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Boş deterjan kabı varsa bunu plastik kaptan peçetelik yaparak değerlendirebilirsiniz. Böyle zarif ve şık bir tasarım yemek masanızın görünümünü güzelleştirmeye yardımcı olabilir.

Yumuşatıcı Şişesinden Evde Peçetelik Yapımı
Yumuşatıcı Şişesinden Evde Peçetelik Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane deterjan kabı
 • Falçata
 • Makas
 • Kalem
 • Silikon tabancası
 • Süsleme yapmak için 1 tane plastik kapak ve sim

Uygulamanın yapımında her türlü plastik kap kullanılabilir.

Yumuşatıcı Şişesinden Peçetelik Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde deterjan kabının üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarmanız gerekmektedir. Bunun için kabı ılık deterjanlı suda bekletip bir sünger ile hafifçe ovalamak yeterlidir. Bu ön hazırlık aşamasının ardından aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak yapmak istediğiniz peçeteliğin boyutunu belirleyin ve plastik kapağın üzerine kalem ile keseceğiniz yerleri çizerek işaretleyin.
 • Falçata ve makas yardımı ile çizdiğiniz yerleri dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
 • Bunun yan taraflarına peçetelerin sığacağı şekilde yerler açın.
 • Plastik bir kapağın iç tarafındaki çizgileri falçata ile kesip bunları dışa doğru açtırarak çiçek yapın.
 • Bunun ortasındaki boşluğu yarısına kadar silikon tabancası ile silikon dökerek doldurun. Biraz sim döktükten sonra tekrar silikon dökün.
 • Çiçeğin bu şekilde yaptıktan sonra silikon yardımı ile peçeteliğin üzerine yapıştırarak tutturun.

Tüm bu aşamalardan sonra peçetelik yapımı tamamdır, içine peçete koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz çiçeği yapıştırmadan önce akrilik ya da sprey boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm uygulamasını denemek isteyenler için aşağıda yumuşatıcı şişesinden peçetelik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

https://www.youtube.com/watch?v=EcCQEnkVyZs

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial