Yumurta Kolisinden Minyatür Bardak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yumurta kolisi kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu kartonlarla dekoratif süs ve birçok okul öncesi etkinlik yapılmaktadır. Bunların yanı sıra minyatür tabak, kase ve saksı yapımı içinde kullanılabilir. Aynı şekilde şeffaf kolilerle de minik tabak ve bardaklar yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir vermek için yazımızda şeffaf yumurta kolisinden minyatür bardak yapımı paylaşıyoruz.

Yumurta Kolisinden Minyatür Bardak Yapımı

Evde cam görünümlü minik bardaklar yapmak için şeffaf yumurta kolilerini kullanabilirsiniz. Bunların uygun yerlerini size anlatacağımız şekilde keserek minyatür çay bardağı ve meyve suyu bardağı yapabilirsiniz. Bu şekilde yumurta kolisini çöpe atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Yapacağınız bardakların içine gerçek çay ve meyve suyu koyma imkanınızda var.

Yumurta kolisinden çay bardağı yapımı

Yumurta kolisi ile minyatür çay bardağı yapmak için kolinin kenarında bulunan minik çıkıntıları makas ile kesmeniz yeterlidir. Sonrasında bunların kenarındaki çıkıntıları törpü yardımı ile düzelterek bardak yapımını tamamlayabilirsiniz.

Minyatür Çay Bardağı Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Çay Bardağı Yapımı Resimli Anlatım

Yaptığınız bardağın içine çay veya başka sıvı içecekler koyabilirsiniz. Bunun için damlalık kullanabilirsiniz. Uygulama sonunda resimde gördüğünüz gibi minik çay bardakları hazır olacaktır.

Yumurta kolisinden meyve suyu bardağı yapımı

Şeffaf yumurta kolisi ile minyatür meyve suyu bardağı yapmak isterseniz bunun için resimde gördüğünüz gibi sivri parçaları kesmelisiniz. Sonrasında bunları makas yardımı ile istediğiniz boyutta keserek küçültebilirsiniz. Kulak çubuğunun uçlarındaki pamuklu kısımları kesip geri kalan parçadan uygun boyutta pipet hazırlayabilirsiniz.

Minyatür Meyve Suyu Bardağı Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Meyve Suyu Bardağı Yapımı Resimli Anlatım

Servis aşamasında eva ile daire şeklinde parçalar hazırlayıp bunlara makas ile kesikler atın. Bu kesikler yardımı ile hazırladığınız meyve dilimlerini bardağın kenarına geçirebilirsiniz. Damlalık yardımı ile bardaklara meyve suyu koyup, pipeti içine yerleştirin. İşte hepsi bu kadar. Rengarenk meyve suları servise hazır.

Bu yazımızda sizlerle minyatür bardak yapabileceğiniz kolay kendin yap fikirleri paylaştık. Evde barbie bebek için minyatür mutfak eşyaları yaparken de bu fikirlerden faydalanabilirsiniz. Minik çay kahve fincanı yapmak isterseniz, krem kapağından minyatür fincan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial