Yumurta Kolisi ile Büyük Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yumurta kolisi ile büyük çiçek yapımı çok kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Karton yumurta kolisi ile çok güzel dekoratif çiçekler yapılmaktadır. Biz bugün sizlere yumurta kolisi ile büyük çiçek yapabileceğiniz bir yöntem paylaşmak istiyoruz. Evde dekoratif süs yaparken büyük çiçeklere ihtiyacınız olduğunda bu kolay çalışmayı yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yumurta kolisi ile büyük çiçek yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yumurta Kolisi ile Büyük Çiçek Yapımı

Evde yumurta kolisinden çiçek yapmak oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak kartonun çukur yerlerini makas ile keserek çıkarmanız gerekiyor. Bu şekilde 6 tane parça hazırladıktan sonra bunları birbirine yapıştırarak büyük bir dekoratif çiçek yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda rengarenk çiçekler yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Evde boş yumurta kolisi varsa bunu çiçek yaparak değerlendirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Yumurta Kolisi ile Büyük Çiçek Yapımı-1
Yumurta Kolisi ile Büyük Çiçek Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kolisi
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Çiçeğin ortasına süsleme yapmak isterseniz boncuk ya da pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Yumurta Kolisi ile Büyük Çiçek Nasıl Yapılır?

  • Yumurta kolisinden büyük çiçek yapmak için kartonun çukur parçalarından 6 tanesini makas yardımı ile kesin.
  • Daha sonra bu parçalardan 1 tanesini alın ve geriye kalan diğer 5 parçayı yan taraflarına yapıştırıcı sürerek buna tutturun.
  • Bu şekilde büyük bir çiçek yaptıktan sonra ortasına boncuk yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu çiçeği çift taraflı bant yardımı ile duvara ya da kapıya yapıştırabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde büyük çiçekleryaparak bunlarla kapı ya da duvar süsü tasarlayabilirsiniz. Yumurta kolisi ile yaptığınız çiçeği renklendirmek isterseniz guaj boya, akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda yumurta kolisi ile büyük çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Yumurta kolisi ile küçük bir çiçek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız yumurta kolisinden çiçek nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Yumurta Kolisi ile Büyük Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Yumurta Kolisi ile Büyük Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial