Yumurta Kartonundan Yapabileceğiniz Minyatür Eşyalar

Yumurta Kartonundan Yapabileceğiniz Minyatür Eşyalar
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle yumurta kartonundan yapabileceğiniz minyatür eşyalar paylaşıyoruz. Evinizde bulunan bu tür karton kolileri değerlendirmek isterseniz anlatacağımız kendin yap çalışmalarını deneyebilirsiniz. Evde çocuğunuz için minyatür eşya yapmak isterseniz yumurta kartonu kullanarak tencere, tava tabak ve abajur gibi eşyalar yapabilirsiniz. Uygulamaların detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yumurta kartonundan Minyatür Tabak

Evde minik bir yemek tabağı yapmak isterseniz yumurta kartonu kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; yumurta kartonu, makas ve istediğiniz renkte akrilik boya. Resimde gördüğünüz şekilde bir yumurta kartonunun kenarlarını makas ile keserek yuvarlak hale getirebilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım

Bu şekilde minyatür tabak yaptıktan sonra bunu istediğiniz bir renkte boyayabilirsiniz. Paylaştığımız örnek çalışmada akrilik boya kullanılmıştır. Siz isterseniz sulu boya veya guaj boya da kullanabilirsiniz. Yumurta kartonunun daire şeklindeki parçasını biraz daha derin keserek çorba kasesi de yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasının detaylı anlatımı için yumurta kartonundan minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yumurta kartonundan abajur

Oyuncak ev için minik bir lamba yapmak isterseniz, yumurta kartonundan abajur yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; yumurta kartonu, makas, akrilik boya, sivri uçlu bir cisim, ince bir pipet ve silikon tabancası. Uygulamanın yapımına gelince; kartonu resimde gördüğünüz gibi daire şeklinde kesin. Aynı şekilde küçük bir daire daha hazırlayın. Bunları istediğiniz bir renge boyayın.

Yumurta Kartonundan Minyatür Abajur Yapımı Resimli Anlatım

Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra her iki parçanın üst kısmına pipetin sığacağı genişlikte bir delik açın. Pipeti bu deliklerden geçirin ve silikon ile yapıştırın. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz boya ile puantiyeler yapabilir veya elinizdeki başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Uygulamanın detaylı anlatımı için, yumurta kartonundan abajur yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yumurta kartonundan tencere ve tava

Minyatür tencere ve tava yapmak için yumurta kartonu ideal bir malzemedir. Kartondan keseceğiniz parçaları makas ile şekillendirerek sevimli tasarımlara imza atabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler; yumurta kartonu, küçük bir karton parçası, falçata, makas, kalem, istediğiniz renkte boya, tencere ve tavanın içini boyamak için siyah boya ya da oje ve silikon tabancası.

Yumurta Kartonundan Minyatür Tencere ve Tava Yapımı Resimli Anlatım

Yumurta kartonundan tencere ve tava yapımına uygun iki tane parça kesin. Karton ile tencere kapağı ve tavanın sapını yapın. Sonrasında tencere ve tavanın içini siyah oje veya akrilik boya ile boyayın. Dışlarını da istediğiniz herhangi bir renge boyayın. İsterseniz üzerlerine minik desenler çizebilirsiniz. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, yumurta kartonundan minyatür tencere ve tava yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yazımızda anlattığımız kolay kendin yap çalışmalarını deneyerek siz de evde sevimli mutfak eşyaları yapabilirsiniz. Farklı bir yöntem denemek isterseniz, kurabiye kabından minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial