Yumurta Kartonundan Telefon Standı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Oyun oynarken ya da bir şeyler izlerken telefonu elinizde tutmak yerine stand kullanabilirsiniz. Bu şekilde eliniz yorulmadan telefonu rahat bir şekilde kullanmanız mümkün. Bu konuda size fikir vermek için evde kolay telefon standı yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Telefon standınız yoksa ya da yenisine ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak ekstra masraf yapmadan kullanışlı bir telefon standı yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse yumurta kartonundan telefon standı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Telefon Standı Yapımı

Evde telefon standı yapmak için karton, tuvalet kağıdı rulosu gibi malzemeler kullanılmaktadır. Yumurta kartonu da şekil ve boyut olarak stand yapmaya uygun bir malzemedir. Biten yumurta kartonlarını atmak yerine telefon için güzel bir stand yapmayı deneyebilirsiniz. Elinizde renkli yumurta kartonları varsa uygulamayı yaparken bunları kullanabilirsiniz. Renkli yumurta kartonu yoksa renkli kalemler ile süsleyebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde hiç zorlanmadan telefon standı yapmanız mümkün. Aynı yöntemi tablet standı yapmak için de kullanabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, yumurta kartonu ile tablet standı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kartonu
  • Falçata
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için renkli kalem kullanabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Telefon Standı Nasıl Yapılır?

Yumurta kartonu ve diğer malzemeler hazır ise telefon standı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonu kartonun üzerine koyarak ölçüsünü alın.
  • Keseceğiniz yerleri kalem ile işaretleyin.
Telefon Standı Yapımı Resimli Anlatım
Telefon Standı Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonrasında işaretli yerlerden falçata ya da makas yardımı ile kesin.
  • Kenarlarda çıkıntılar kaldıysa bunları makas ile keserek düzeltebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra karton telefon standı yapımı tamamdır. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz kartonun kenarını şerit olarak boyayıp, üzerine renkli kalemlerle minik desenler yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde evde kendi zevkinize uygun, kullanışlı bir stand yapabilirsiniz. Standı yaptıktan sonra telefonu resimde gördüğünüz şekilde yerleştirerek kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial