Yumurta Kartonundan Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle yumurta kartonunu değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük kız çocuğunuz varsa size anlatacağımız yöntemi uygulayarak onun için oyuncak tabak yapabilirsiniz. Sadece yumurta kartonu ve boya kullanarak yapacağınız minik tabaklar sevimli görünümü ile çocuğunuzun hoşuna gidecektir. Barbie bebek için kolay mutfak eşyaları yapmak isteyenler de bu yöntemi deneyebilir. Önerimizi değerlendirmek isteyenler için yumurta kartonundan tabak yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Yumurta Kartonundan Tabak Yapımı

Evde minyatür tabak yapmak için uygulanabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Uygun şekil ve boyuttaki plastik malzemeleri tabak yapımında kullanabilirsiniz. Örneğin bir şurup kaşığının sapını kesip daha sonra kaşığı boyayarak tabak yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, şurup kaşığından minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz yumurta kartonu kullanabilirsiniz. Bu kartonlar şekil ve yapı olarak minyatür tabak yapmak için oldukça uygundur.

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kartonu
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem
  • İstediğiniz renkte oje ya da akrilik boya

Yumurta Kartonundan Tabak Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür tabak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yumurta kartonunun yuvarlak kısımlarından 2 tanesini falçata ve makas yardımı ile kesin.
  • Yemek tabağı yapmak için yuvarlak kartonun üst kısmından makas ile keserek tabak boyutuna gelmesini sağlayın.
  • Çorba kasesi yapmak için ise yuvarlak kartonu üst kısmından kestikten sonra içine hafifçe bastırarak kase şekli verin.
Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
  • Servis tabağını yapmak için yumurta kartonundan düz bir parça keserek bunun üzerine kalem ile bir daire çizin.
  • Çizgilerin etrafından makas ile keserek servis tabağını yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tabak yapımı tamamlanmış oluyor. Tabakları istediğiniz renkte akrilik boya ya da oje ile boyayabilirsiniz. Elinizde küçük çıkartmalar varsa bunları tabaklara yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde Barbie bebek için istediğiniz renklerde yemek tabağı, çorba kasesi ve servis tabağı yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için yumurta kartonundan minyatür tabak yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Aynı malzeme ile başka mutfak eşyaları yapmak isterseniz, yumurta kartonundan minyatür tencere ve tava yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial