Yumurta Kartonundan Oyuncak Dürbün Yapımı

Yumurta Kartonundan Oyuncak Dürbün Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yumurta kartonundan oyuncak dürbün yapımı küçük çocuğu olanların evde denemek isteyebileceği çok kolay bir kendin yap projesidir. Yumurta kartonları günümüzde çok farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu kartonlardan çok güzel dekoratif çiçekler ya da çocuklar için sevimli oyuncaklar yapılmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğimiz çalışmada yumurta kartonundan oyuncak dürbün yapımı var. Bu çok kolay çalışmayı evde denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kartonu
  • Makas
  • Biraz ip
  • İstediğiniz renkte guaj boya
  • Fırça

Yumurta kartonundan Nasıl Oyuncak Dürbün Yapılır?

Yumurta kartonundan dürbün yapmak çok kolay olduğu için evde hiç zorlanmadan bu projeyi uygulayabilirsiniz. Çocuğunuzun hoşuna gidecek bir oyuncak dürbün yapmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak makas yardımı ile yumurta kartonunu kesin. Dürbün yapmak için bunlardan 2 tanesi yeterlidir. Gerisini başka şekilde değerlendirebilirsiniz.
  • Bu ikili karonun üst taraflarından gözler için iki tane delik açın. Bunu makas ile yapabilirsiniz.
  • Daha sonra  kartonun her iki tarafından birer tane delik açın.
  • Bir ipi ikiye katlayın ve açtığınız bu deliklerden geçirin. Kenarlardan düğüm atarak sabitleyin. Bu şekilde çocuğunuz dürbünü taktığında düşmeyecektir.
  • Son olarak dürbünün üzerine boya ile desenler yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Çocuklara dürbün yapmak için genelde tuvalet kağıdı rulosu kullanılmaktadır. Elinizde tuvalet kağıdı rulosu olmadığında bu uygulamayı da yapmanız mümkün. İsterseniz yumurta kartonunun tamamını boyayarak daha güzel bir tasarım da yapabilirsiniz. Uygulamayı yaparken ip yerine ince bir kurdele de kullanabilirsiniz. Çocuklar bu tarz el yapımı oyuncaklarla oynamayı sevdikleri için onlara karton dürbün yaparak mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu projenin en güzel tarafı ekstra harcama yapmaya gerek kalmadan elinizdeki malzemelerin kullanılabilmesidir.

Çocuklar için oyuncak dürbün yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmaya göz atabilirsiniz. İsterseniz siz de birkaç adımda çocuğunuz için böyle güzel bir dürbün yapabilirsiniz. Kızlar için pembe, erkekler için de mavi olarak özel tasarımlar da yapabilirsiniz. Boyama aşamasında hayal gücünüzü kullanarak ortaya çok güzel tasarımlar çıkarabilirsiniz. Hatta boyama işini çocuğunuza bırakarak onu da bu güzel çalışmaya dahil edebilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Oyuncak Dürbün Yapımı
Yumurta Kartonundan Oyuncak Dürbün Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial