Yumurta Kartonundan Minyatür Mutfak Eşyası Yapımı

Yumurta Kartonundan Minyatür Mutfak Eşyası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar minyatür mutfak eşyaları ile oynamayı sevdikleri için bugün sizlerle bu konuda örnek kendin yap çalışmaları paylaşıyoruz. Evde boş yumurta kartonu varsa bunu çocuğunuza oyuncak mutfak eşyası yaparak değerlendirebilirsiniz. Evde birlikte yapacağınız oyuncaklarla oynamak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, yumurta kartonundan minyatür mutfak eşyası yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Minyatür Mutfak Eşyası Yapımı

Yumurta kartonu kolay kesilip boyanabildiği için kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu kartonlarla dekoratif çiçek, sepet, minyatür eşya, çocuklar için sevimli etkinlikler hatta telefon standı bile yapabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, yumurta kartonundan telefon standı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün de sizlere yumurta kartonunu değerlendirebileceğiniz farklı öneriler sunmak istiyoruz. Elinizdeki malzemeleri hayal gücünüzle birleştirerek çok güzel oyuncak mutfak eşyaları yapabilirsiniz. Bu konuda sizi daha fazla merakta bırakmadan örneklerimizi paylaşmaya başlıyoruz.

Minyatür Tabak Yapımı

Yumurta kartonu ile minyatür tabak yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeler; yumurta kartonu, makas, istediğiniz renkte oje veya boya. İlk olarak yumurta kartonunu makas yardımı ile tekli parça olarak kesin. Daha sonra bu karton parçanın kenarlarını makas ile keserek küçültün. Tabak istediğiniz boyuta geldikten sonra bunu istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım

Servis tabağı yapmak için yumurta kartonundan düz bir parça keserek bunun üzerine kalem ile bir daire çizin. Çizgilerin etrafından makas ile keserek servis tabağını yapabilirsiniz. Bu tabağı da aynı şekilde boyadıktan sonra minyatür tabaklar kullanıma hazırdır.

Minyatür Tencere ve Tava Yapımı

Yumurta kartonu ile minyatür tencere ve tava yapmak için gerekli olan malzemeler; yumurta kartonu, küçük bir karton parçası, falçata, makas, kalem, istediğiniz renkte boya, tencere ve tavanın içini boyamak için siyah boya ya da oje ve silikon tabancası. Şimdi gelelim uygulamanın yapımına. İlk olarak falçata yardımı ile yumurta kabından iki tane parça kesin. Bu parçalardan birisi tencere diğeri de tava yapımında kullanılacak. Sonraki aşamada kestiğiniz karton parçalarının kenarlarından makas ile dikkatli bir şekilde keserek bunları küçük bir tencere ve tava boyutuna getirin. Bu parçaların iç kısmını siyaha, dışını da başka bir renge boyayın. Tencerenin kapağını yapmak için kartonun üzerine kalem ile uygun boyutta bir daire çizip makas ile kesin. Hazırladığınız bu parçayı tencere ile aynı renkte boyayın ve üst kısmına küçük bir boncuk yapıştırın.

Yumurta Kartonundan Minyatür Tencere ve Tava Yapımı Resimli Anlatım
Yumurta Kartonundan Minyatür Tencere ve Tava Yapımı Resimli Anlatım

Tencerenin kulplarını yapmak için de kartondan minik bir daire hazırlayıp bunu boyayın. Daha sonra bu parçayı makas ile ortadan ikiye kesin. Yapmış olduğunuz kulpları tencerenin iki yanına güzelce yapıştırın. Karton ile tava için uygun boyutta bir sap hazırlayarak bunu siyah renge boyayın. Yapmış olduğunuz sapı tavanın kenarına yapıştırın. Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tencere ve tava yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu yazımızda sizlerle yumurta kartonunu minyatür eşya yaparak değerlendirebileceğiniz kolay kendin yap çalışmaları paylaştık. Küçük kız çocuğunuz varsa sizde bu çalışmaları yaparak sevimli mutfak eşyaları tasarlayabilirsiniz. Kolay gelsin. Aynı malzemeyi farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz, yumurta kartonundan minyatür şapka yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial