Yumurta Kartonundan Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ve yumurta kartonu kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan malzemeler arasındadır. Bu tür malzemeleri uygun şekilde kesip boyayarak harika dekoratif ürünler yapılmaktadır. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda, yumurta kartonundan dekoratif süs yapımı hakkında örnekler paylaşıyoruz. Siz de elinizdeki malzemeleri kullanarak bu çalışmalardan istediğinizi yapabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Dekoratif Süs Yapımı

Yumurta kartonunun şekline ve boyutuna göre birçok farklı tasarım oluşturabilirsiniz. Örneğin bu kartonun sivri olan kısımlarını resimde gördüğünüz şekilde kesip daha sonra kahverengi sulu boya veya akrilik boya ile boyayın. Bu şekilde külahı hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz. Dondurma yapmak için elyaf veya hazır ponpon kullanabilirsiniz. Bir parça elyafı külahın içine koyarak parmaklarınızla içe doğru ittirerek şekil verin.

Yumurta Kartonundan Dondurma Yapımı Resimli Anlatım

Elyaf yerine hazır ponpon da kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kartondan külahın üzerine ponponları silikon tabancası yardımı ile yapıştırmak. Anlattığımız gibi birkaç tane dondurma külahı yaparak bunları bir kartona yapıştırıp dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz.

Yumurta kartonundan mantar yapımı

Yumurta kartonundan mantar şeklinde süs yapmak isterseniz ilk olarak falçata yardımı ile 3 tane daire şeklinde parça kesin. Bunları kırmızı renge boyayın. Daha sonra kulak çubuğu ile üzerine beyaz puantiye yapın.

Yumurta Kartonundan Mantar Yapımı Resimli Anlatım

Bu yöntem ile istediğiniz renk ve sayıda dekoratif mantar yapabilirsiniz. İnce ağaç dallarından resimde gördüğünüz gibi parçalar kesin. Bunlar mantarların sapını oluşturacak. Hazırladığınız ağaç dallarını yumurta kartonunun iç tarafına yapıştırın.

Uğur böceği yapımı

Elinizde yumurta kartonu varsa bununla sevimli bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Yumurta kartonundan uğur böceği yapmak için kartondan makas ile resimde gördüğünüz gibi bir parça kesin. Bunu kırmızı sulu boya veya akrilik boya ile boyayın. Bunu yaparken ön taraftan biraz boşluk bırakın.

Yumurta Kartonundan Uğur Böceği Yapımı Resimli Anlatım

Ön taraftaki boşluğu siyah renge boyayın. Resimdeki gibi ince bir şerit çizin. Daha sonra kulak çubuğu ile siyah puantiyeler yapın. Beyaz boya ile gözleri yapabilir veya minik oynar gözler yapıştırabilirsiniz.

Yumurta kartonundan duvar süsü

Yumurta kartonunu duvar süsü yapımında da kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken düz bir kartonu dikdörtgen şeklinde kesmek ve zevkinize uygun şekilde boyamak. Bu şekilde zemini hazırladıktan sonra yumurta kartonundan daire şeklinde bir parça kesin. Bunu makas ile ortadan ikiye ayırın. Saksı olarak kullanacağınız bu parçayı istediğiniz renge boyayın.

Yumurta Kartonundan Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Yumurta kartonundan kestiğiniz küçük parçalarla çiçek ve sapları hazırlayın. Saksı ve çiçekleri yapıştırıcı ile karton zemine tutturun. Yazımızda anlattığımız kolay kendin yap fikirlerinden istediğinizi uygulayarak evde harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız, yumurta kartonundan minyatür koltuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial