Yumurta Kabuğunu Sim ile Boyama
Sosyal medyada paylaş

Yumurta kabuğunu sim ile boyama herkesin evde kolaylıkla uygulayacağı bir projedir. Yumurta günümüzde dekoratif ürün yapımında sık kullanılan bir malzemedir. Yumurta kabuğu boyayarak çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Daha önceden yumurta kabuklarını boyayarak dekoratif ürün yapabileceğiniz bazı kendin yap projelerinden örnekler paylaşmıştık. Bugün ise yumurta kabuklarını sim ile şık ve parlak bir dekor ürününe dönüştürebileceğiniz çok pratik bir uygulamayı paylaşmak istiyoruz. Evinizin dekorunda parlak ürünler kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu çalışmayı evde yapmayı deneyebilirsiniz. Yumurta kabuğunu sim ile boyamak için gereken malzemeleri ve projenin ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kabuğu
  • Yumurta kolisi
  • İstediğiniz renkte sim
  • Tutkal
  • Fırça

Yumurta Kabuğu Sim ile Nasıl Boyanır?

  • Yumurta kabuğundan dekoratif ürün yapımı için ilk olarak bir iğne yardımı ile yumurtanın altına küçük bir delik açın. Buradan yumurtanın içini boşalttıktan sonra birkaç defa içine deterjanlı su doldurarak temizleyin.
  • Yumurtayı sime bulamak için üzerini tutkal ile boyamanız gerekiyor. Bunu yaparken elinize tutkal bulaşmaması ve rahat çalışabilmek için yumurtayı yumurta kolisine yerleştirin.
  • Bir kasenin içine tutkal boşaltın ve bunu fırça yardımı ile yumurta kabuğunun üzerine sürün. Kabuğun her yerine tutkal sürmeye dikkat edin.
  • Sonrasında simi bir kasenin içine boşaltın ve tutkalladığınız yumurta kabuğunu kasenin içine alın. Yumurta kabuğunu hafifçe döndürerek her yerinin sime bulanmasını sağlayın.
  • Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra simli yumurtayı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Farklı simler ile boyayacağınız yumurtaları bir kasenin içine yerleştirerek salonunuzda dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Sime bulanmış yumurta kabukları mutfağınız için de güzel bir dekor ürünü olabilir. Bu pratik uygulamayı yaptıktan sonra bunları yumurta kolisine yerleştirerek farklı bir tasarım da yapabilirsiniz. Simli dekor ürünlerini abartılı bulanlar yumurta kabuğunu sim yerine başka boya ile de renklendirebilirler. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Siz de bu keyifli projeyi uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımız yumurta kabuğunu sim ile boyama resimli anlatım işinize yarayabilir. Elinizde hasır kase ya da sepet gibi dekor ürünleri varsa sim ile boyadığınız yumurtaları bunların içine de koyabilirsiniz.

Yumurta Kabuğunu Sim ile Boyama
Yumurta Kabuğunu Sim ile Boyama

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial