Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Yıldızlı kalem süsü yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde çocuğunuz için güzel bir kalem süsü yapabilirsiniz. Çocuklar kalemlerin başlarına takılan sevimli kalem süslerini severler. Sevimli kalem başlıkları sayesinde çocuğunuzu yazı yazmaya teşvik edebilirsiniz. Dışarıdan kalem başlığı almak yerine evde karton, keçe ya da eva kullanarak çok güzel kalem süsleri yapabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıda yıldızlı kalem süsü yapımı hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Evde eva ile kalem süsü yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken evanın üzerine istediğiniz bir figürü çizmek ve sonrasında bunu makas ile kesmek. Eva ile yaptığınız kalem süsünün ortasına makas ile kesikler yaparak süsü kaleme takabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını okul öncesi çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. İstediğiniz renkte düz ya da simli evaya yıldız, kalp, çiçek ya da başka bir figür çizerek çok güzel kalem süsleri yapabilirsiniz. Evde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları da kalem süsü yaparak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Yıldız kalıbı
  • Kalem
  • Makas

Uygulamanın yapımında düz, simli ya da desenli her türlü eva kullanılabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Yıldız çizerken işinizi kolaylaştırmak için önce bir kartona istediğiniz boyutta yıldız çizerek bununla kalıp hazırlayabilirsiniz. Sonrasında bu kalıp sayesinde evanın üzerine kolay bir şekilde yıldız çizebilirsiniz.

Eva ile Yıldızlı Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede güzel bir kalem başlığı tasarlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yıldız kalıbını evanın üzerine güzelce yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Sonrasında makas ile çizgilerin üzerinden keserek yıldızı çıkarın.
  • Bu şekilde yıldızlı kalem süsünü yaptıktan sonra bunun üzerine eva ile küçük süslemeler yapabilirsiniz.
  • Son olarak yıldızı ortadan ikiye katlayın ve makas ile iki tane küçük kesik yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra yıldızlı kalem süsü yapımı tamamdır. Bunu kaleme geçirerek hemen kullanabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı fon kartonu ya da keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Malzeme konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eva ile kalem süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva ile baykuş şeklinde bir kalem süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile baykuş kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial