Yıldız Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay anahtarlık yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir anahtarlık yapmak isterseniz anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Tek bir malzeme ile yapacağınız anahtarlık şık görünümü ile hoşunuza gidecektir. Birkaç dakika içinde güzel bir tasarıma imza atmak isterseniz, eva ile yıldız anahtarlık yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yıldız Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapmak için kumaş, keçe, eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Kolay bir çalışma yapmak isterseniz dikişsiz ve yapıştırıcısız bir yöntem tercih edebilirsiniz. Eva kullanarak yapacağınız anahtarlık için dikiş dikmeniz ya da yapıştırıcı kullanmanız gerekmez. Sizin tek yapacağınız nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermek. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada eva ile yıldız şeklinde anahtarlık yapışmıştır. Siz isterseniz bunun yerine kalp, çiçek ya da başka şekiller de kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz, desenli ya da simli eva
  • Çizim yapmak için iğne
  • Makas
  • Anahtarlık halkası

Yıldız Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise yıldız anahtarlık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine iğne ile istediğiniz boyutta bir yıldız çizin. İsterseniz bu aşamada yıldız kalıbı kullanabilirsiniz.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
Yıldız Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Yıldız Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
  • Anlattığımız şekilde yıldızı yaptıktan sonra bunun üst tarafına iğne ya da çöp şiş çubuğu ile delik açın.
  • Açtığınız deliğe anahtarlık halkasını geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile yıldız anahtarlık yapımı tamamdır. Bu güzel anahtarlığı kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Paylaştığımız örnek çalışmada eva ile küçük bir yıldız yapılmış. Siz isterseniz yıldızı daha büyük boyutta yapabilirsiniz. Yıldızın üzerine isim yazarak bunu kişiye özel bir tasarım haline getirebilirsiniz. İsterseniz anahtarlık yapmak için eva yerine keçe de kullanabilirsiniz. Bu kolay yöntemi fermuar süsü yapımı içinde uygulayabilirsiniz. Çalışmanın detaylarınız öğrenmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Yıldız anahtarlığı çift taraflı yapmak isterseniz, evadan yıldız anahtarlık nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial