Yılbaşı Nail Art Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay tırnak süslemesi yapabileceğiniz nail art modelleri paylaşıyoruz. Yeni yıla özel bir tırnak süslemesi yapmak isterseniz ilk denemenizde bile zorlanmadan yapabileceğiniz modelleri yazımızda bulabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız nail art modelleri kısa tırnaklar için de uygundur. Elinizde nail art seti olmasa da kurşun kalemin ucu ile ya da tel toka ile de yapmanız mümkün. Yeni yılda şık tırnaklarınızla dikkat çekmek isterseniz yılbaşı nail art modelleri ve yapılışlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yılbaşı Nail Art Modelleri

Yeni yıl denince aklımıza çoğunlukla noel baba, kardan adam, çam ağacı, yıldız, çan, geyik ve baston şeker gelmektedir. Evde yeni yıl süsü yapmak için uygulanan bu desenleri nail art yapımında da kullanabilirsiniz. Bu konuda size kolaylık sağlamak için yazımızda kardan adam, noel baba, yılbaşı ağacı süsü ve baston şeker nail art modellerinin yapılışını paylaşıyoruz. Tırnağınıza nail art uygulamadan önce isterseniz bir kat baz oje sürebilirsiniz. Nail artı tüm tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz gibi isterseniz sadece tek ya da 2 tırnağınıza da uygulayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Kardan Adam Nail Art Modeli Nasıl Yapılır?

Tırnağınıza kardan adan şeklinde bir süsleme yapmak isterseniz beyaz, kırmızı ve siyah renkte oje kullanabilirsiniz. Nail art noktalama kalemi ya da kurşun kalem ve ojeler hazır ise deseni tırnağınıza uygulamaya başlayabilirsiniz. Kardan adamın başı ve gövdesi için iki adet büyük beyaz nokta yapın. Noktaları genişletmek için kenarlarından yuvarlak çizerek büyütün. Kardan adamın yüzü için siyah oje ile iki adet küçük nokta koyun. Burun kısmı için kırmızı nokta yapın. Şapka kısmı için kırmızı oje ile noktalarla şapka hazırlayabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra kardan adam nail art modeli yapımı tamamlanmış oluyor.

Yılbaşı Süsü Nail Art Nasıl Yapılır?

Bu nail art modelini yapmak için iki farklı renkte oje seçmeniz gerekmektedir. Ojelerin yanı sıra noktalama kalemi ve ince bir fırça gerekmektedir.  Yılbaşı süsü nail art için istediğiniz her hangi bir renkte oje ile yuvarlak yapın. Yuvarlak yeni yıl ağacı süsünün asılma yerini başka renk bir oje ile hazırlayabilirsiniz. Evinizde ince nail art fırçaları yok ise her hangi bir ince fırça ile de süsün ipini yapabilirsiniz.

Yılbaşı Nail Art Modelleri
Yılbaşı Nail Art Modelleri

Noel Baba Nail Art Nasıl Yapılır?

Noel baba şeklinde sevimli bir süsleme yapmak için ince bir fırça, noktalama kalemi, beyaz, kırmızı, pembe ve siyah oje gerekmektedir. Noel baba oje deseni hazırlamak için ilk olarak tırnak diplerinize ince fırça ile kırmızı oje sürün. Tırnaklarınızın yarısına yakın kırmızı oje ile boyayın. Kırmızı ojenin bitim yerine noktalama kalemi yardımı ile beyaz ojeli noktalar yerleştirin. Bir şerit halinde bu noktaları yapıp noel babanın şapkasını tamamlayın. Noel babanın sakalları için noktalama kalemi ile tırnak uçlarınıza rastgele noktalar yerleştirin. En son siyah oje ile iki adet göz ve pembe oje ile bir adet burun yapın.

Baston Şeker Nail Art Nasıl Yapılır?

Baston şeker şeklinde güzel bir tırnak süslemesi yapmak isterseniz bunun için kırmızı ve beyaz oje ile noktalama kalemi gerekmektedir. Baston şeker nail art yapmak için  ilk olarak beyaz oje ile aralıklı olarak baston şeklinde noktalama yapın. Boş kalan kısımlara ise kırmızı oje ile noktalama yaparak deseni tamamlayın.

Yazımızda paylaştığımız yılbaşı nail art modelleri günlük kullanım için de uygundur. Şık bir tırnak süslemesi yapmak isterseniz simli ya da metalik oje kullanabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda yılbaşı nail art yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde şık görünümlü bir tırnak süslemesi yapmak isterseniz, inek desenli nail art yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial