Yapıştırıcısız Kalem Süsü Yapımı

Yapıştırıcısız Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde kalem süsü yapmak istiyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız size yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Sadece makas ile basit bir kesme işlemi uygulayarak sevimli bir kalem süsü yapabilirsiniz. Bu kolay yöntemi çocuklar da rahatlıkla uygulayabilir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse eva ile yapıştırıcısız kalem süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yapıştırıcısız Kalem Süsü Yapımı

Evde kalem süsü yapımı için genelde kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler ile uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Evde ilk defa kalem süsü yapacaksanız kolay bir yöntem denemek isteyebilirsiniz. Yapıştırıcı kullanmadan sadece tek bir malzeme ile güzel bir kalem süsü yapmak isterseniz size anlatacağımız uygulamayı yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kalem başlığı yapmak için eva kullanılmıştır. Siz aynı yöntemi kağıt, karton ya da keçe ile de uygulayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varda uygulamanın yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz, simli ya da desenli eva
  • Kalem
  • Makas

Evde Yapıştırıcısız Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise kalem süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine kalem yardımı ile çiçek, kalp, yıldız gibi istediğiniz bir şekli çizin. Yapacağınız şeklin boyutunu kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.
  • Çizdiğiniz şekli makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde kalem süsünü hazırladıktan sonra bunu kaleme takmak için ortadan ikiye katlayın ve makas ile iki tane kesik yapın. Yapacağınız kesiklerin arasında küçük bir boşluk kalması yeterlidir. Aşağıda örnek olarak bu yöntem ile yıldızlı kalem süsü yapımı paylaşıyoruz.
Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1

Tüm bu aşamalardan sonra yapıştırıcısız kalem süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Tasarımı size ait olan bu güzel süsü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kalemi makas ile yaptığınız kesiklerden geçirerek süsü takabilirsiniz Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile kolay kalem süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile kalem başlığı yapmak isterseniz, ponpon ile kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial