Yapışkanlı Bant ile Tırnak Süsleme

Yapışkanlı Bant ile Tırnak Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Yapışkanlı bant ile tırnak süsleme evde kolay nail art yapmak isteyenlerin çok hoşuna gidecek bir uygulamadır. Genç bayanlar arasında son yıllarda nail art yapımı çok popülerdir. Bu uygulama ile tırnaklara yapılan rengarenk desenler harika görünmektedir. Oje sürmekte ustaysanız ya da bunun için özel bir setiniz varsa işiniz kolay. Diğer türlü taşan oje, istediğiniz gibi olmayan desenler ve daha birçok zorlukla karşılaşabilirsiniz. Bugün sizlere bahsedeceğimiz yöntemi uygulamak ise oldukça kolay. İşin en güzel tarafı tırnaklara desen yapmak için oje sürmek gerekmiyor. Oje sürmeden nasıl nail art yapacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki açıklamamıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Desenli bant
  • Makas
  • Törpü

Uygulamanın yapımı için gerekli olan desenli bandı kırtasiyelerden ve hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Desenli Bant ile Tırnak Nasıl Süslenir?

Yapışkanlı bant ile nail art yapmak çok kolay bir uygulamadır. Bantları tırnaklarınıza uygun şekilde kestiğinizde sonuç sizi memnun edecektir. Bant ile nail art yaptığınızda oje sürdüğünüz zaman olduğu gibi desenin bozulma riski de yoktur. Siz bantları çıkarana kadar desenler tırnaklarınızda kalabilir. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak siz de harika tırnaklara sahip olabilirsiniz.

  • İlk yapmanız gereken banttan tırnağınızın büyüklüğünde parçaları makas ile kesmek.
  • Sonrasında desenli bandı tırnağınızın şekline göre dipten ve yanlardan hafifçe yuvarlayarak kesmeniz gerekiyor.
  • Son olarak bunları dikkatli bir şekilde tırnaklarınıza bastırarak yapıştırın ve törpü ile son düzenlemeyi yaptıktan sonra harika tırnaklarınızın tadını çıkarın.

Bu pratik uygulamayı uzun ya da kısa tırnağa uygulamanız mümkün. Uygulamayı dikkatli bir şekilde yaptığınızda gören hiç kimse bunun desenli bant ile yapıldığını anlamayacaktır. Kırtasiyeden alacağınız desenli bantlar sayesinde tırnaklarınıza farklı bir görüm vererek evde kolay nail art yapmanın avantajını kullanabilirsiniz. Özel günlerde parlak yapışkanlı bantlardan kullanarak tırnaklarınızı daha dikkat çekici bir hale getirmeniz mümkün. Bu uygulama sayesinde yazın ayak tırnaklarınıza da harika desenler yapabilirsiniz. Bu eğlenceli uygulamayı evde denemek isterseniz hemen kırtasiyeden desenli bant alarak işe koyulabilirsiniz. Evde desenli bant ile tırnak süslemek isteyenler aşağıdaki görsellerden ilham alabilirler.

Yapışkanlı Bant ile Tırnak Süsleme
Yapışkanlı Bant ile Tırnak Süsleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial