Yapboz Parçasından Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kullanmadığınız yapboz parçalarını değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kullanılmayan malzemeleri değerlendirmekten hoşlanıyorsanız bu çalışama ilginizi çekebilir. Evde kullanmadığınız yapboz varsa bunu atmak yerine anahtarlık, kolye, çanta süsü, rozet gibi aksesuarlar yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda yapboz parçasından kitap ayracı yapımı paylaşıyoruz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yapboz Parçasından Kitap Ayracı Yapımı

Ev yapımı kitap ayraçları şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Bu tür çalışmalar için genelde kağıt, karton, keçe ve  eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Evde kitap ayracı yapmak istiyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Yapboz parçası ve ataş ile güzel bir ayraç yapabilirsiniz. Yapboz parçaları kendinden boyalı olduğu için ayrıca boya kullanmaya gerek yoktur. Yine de boyamak isterseniz akrilik boya veya sprey boya kullanabilirsiniz. İsterseniz yapboz parçasının üzerine küçük boncuk, pul ya da parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Kişiye özel bir tasarım yapmak isterseniz üzerine isim yazabilirsiniz. Uygulamanın yapımında ahşap veya karton her türlü yapboz parçasını kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yapboz parçası
  • İnce bir çivi ya da raptiye
  • Küçük bir çekiç
  • 1 tane ataş
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında metal ya da renkli ataş kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Yapboz Parçasından Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir kitap ayracına sahip olabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında kullanacağınız yapboz parçasını seçmekle işe başlayabilirsiniz.
  • Bu parça yapbozun kenarından veya ortasın olabilir. Her iki şekilde de şık bir tasarım yapmanız mümkün.
  • Bunun arkasını çevirin ve silikon sürün.
  • Ataşın uç kısmını yapışkanlı yere hafifçe bastırarak sabitleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra yapbozdan kitap ayracı yapımı tamamlanmış oluyor. Ataşı kitap sayfasına geçirerek ayracı kullanabilirsiniz. Bu kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede birçok kitap ayracı yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Elinizdeki diğer parçaları değerlendirmek için yapabileceğiniz bir çalışma incelemek isterseniz, yapboz parçasından fermuar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial