Yapboz Parçasından Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kullanmadığınız yapbozu değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde kolay bir şekilde kalem süsü yapmak isterseniz anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Yapboz parçası şeklindeki kalem süsü şık görünümü ile dikkat çekecektir. Yapboz parçasının üzerinde desen varsa bu parçayı olduğu gibi kullanabilir ya da üzerine minik süslemeler yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, yapboz parçasından kalem süsü yapımı resimli anlatım ve yapım aşamasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yapboz Parçasından Kalem Süsü Yapımı

Evde kalem süsü yapımı için kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların dışında farklı bir malzeme kullanmak isterseniz yapboz parçaları işinizi görebilir. Parçası eksildiği için kullanılmayan karton ya da ahşap yapboz parçalarını kalem süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında yapboz parçalarının köşe, kenar ya da ortadaki parçalarını kullanabilirsiniz. Bu parçalar arasında üzerinde resim olanları varsa onları tercih edebilirsiniz. İsterseniz yapboz parçasını istediğiniz renkte boyayabilir ya da üzerine boncuk ve pul gibi malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Çocuklar için kalem süsü yapıyorsanız oynar göz kullanarak sevimli bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yapboz parçası
  • Pipet
  • Makas
  • Silikon tabancası

Yapboz Parçasından Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kalem süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kalemin içine sığabileceği genişlikte pipet kullanılmaktadır.

  • İlk olarak pipetten makas yardımı ile bir parça kesin.
  • Bu pipet parçası kalem süsünün gövdesini oluşturacak.
  • Pipet kaleme bol geliyorsa bunu makas ile dikey olarak kesin ve kaleme geçirerek bant ile genişliğini ayarlayın.
Yapboz Parçasından Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Yapboz Parçasından Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Pipeti hazırladıktan sonra yapboz parçasının alt tarafındaki çıkıntıya silikon sürün ve bunu pipetin içine geçirin.
  • Elinizle bastırarak pipetin yapboza iyice yapışmasını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra yapboz kalem süsü yapımı tamamdır. Pipetin açık olan ucunu kaleme geçirerek kullanabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde sevimli kalem süsleri yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek uygulamanın detaylarını öğrenebilirler. Yapboz parçalarını değerlendirmek için başka bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz, yapboz parçası ile rozet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial