Yapboz Parçasından Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yapboz küçük parçalardan oluşan bir bulmaca oyunudur. Bazen bu parçalardan birisi kaybolur. Böyle bir durumda bulmacayı çözmek mümkün olmayacağı için yapboz kullanılamaz. Siz de böyle bir sorunla karşılaştıysanız geriye kalan yapboz parçalarını atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu konuda size fikir vermek için yapboz parçasından anahtarlık yapımı paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yapboz Parçasından Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapmak istiyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Elinizde bulunan karton ya da ahşap yazboz parçası ile şık bir anahtarlık yapabilirsiniz. Bu parçalar boyanmış olduğu için ayrıca boya kullanmanıza gerek yoktur. Sizin tek yapmanız gereken bir tane yapboz parçası ve anahtarlık halkası temin etmek. Bu malzemeleri kullanarak kendiniz için güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz. Sevdikleriniz içinde yapboz parçasından anahtarlık yaparak onları mutlu edebilirsiniz. İsterseniz kişiye özel bir tasarım yapmak için anahtarlığın üzerine isim yazabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ahşap ya da karton yapboz parçası
  • Anahtarlık halkası
  • Yapboz parçasına delik açmak için küçük bir çivi ve çekiç
  • Pense

Yapboz Parçasından Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede anahtarlık yapabilirsiniz.

  • İlk olarak yapboz parçasına anahtarlık halkasını geçirmek için delik açmanız gerekiyor.
  • Bunun için küçük bir çivi ve çekiç kullanabilirsiniz.
  • Yapboz parçası karton ise iğne ya da raptiye ile de delik açabilirsiniz.
  • Yapboz parçasının uç kısmına delik açtıktan sonra buraya anahtarlık halkasını geçirin ve pense ile halkayı kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra yapboz parçasından anahtarlık yapımı tamamlanmış oluyor. Anahtarlarınızı takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz yapboz parçasının üzerine küçük desenler çizerek süsleme yapabilir, minik boncuk veya pul yapıştırabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak evde çanta süsü, rozet, kolye ve kitap ayracı gibi birçok aksesuar yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Yapboz parçası ile yapabileceğiniz başka bir çalışma incelemek isterseniz, yapboz parçasından kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial