Yapboz Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kullanmadığınız yapbozu değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Parçaları eksildiği için kullanılmayan yapbozları çöpe atmak yerine size anlatacağımız yöntemi uygulayarak değerlendirebilirsiniz. Biraz boya ve küçük süslemelerle harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Kolay kendin yap denemeleri ilginizi çekiyorsa yapboz magnet yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Yapboz Magnet Yapımı

Evde magnet yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler size zor geliyorsa daha kolay bir çalışmayı tercih edebilirsiniz. Bir yapboz parçasını boyayıp üzerine minik süslemeler yapıştırarak güzel bir magnet yapabilirsiniz. Elinizde uygulamanın yapımı için gerekli olan mıknatıs yoksa reklam magnetinden keseceğiniz bir parçayı kullanabilirsiniz. O da aynı işlevi görecektir. Kullanacağınız yapboz parçasının üzerinde güzel bir desen varsa hiç boyamadan sadece arkasına mıknatıs yapıştırarak da magnet yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada tek bir yapboz parçası kullanılarak magnet yapılmıştır. Siz isterseniz iki veya daha fazla sayıda yapboz parçasını birleştirerek de magnet yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yapboz parçası
  • İstediğiniz renkte akrilik veya guaj boya
  • Mıknatıs
  • Silikon tabancası
  • Magneti süslemek için küçük bir boncuk veya sticker

Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz metalik veya simli boya kullanabilirsiniz.

Yapboz Magnet Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak yapboz magnet hazırlayabilirsiniz.

  • İlk olarak magnet yapımında kullanacağınız yapboz parçasını istediğiniz bir renge boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra bunun üzerine küçük bir düğme, sticker veya boncuk yapıştırabilirsiniz.
Yapboz Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Yapboz Magnet Yapımı Resimli Anlatım
  • Zevkinize uygun bir şekilde magneti yaptıktan sonra arkasını çevirerek buraya silikon yardımı ile mıknatısı yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra yapboz magnet yapımı tamamlanmış oluyor. Magneti buzdolabına takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak yapboz parçalarını değerlendirip, güzel bir buzdolabı süsüne sahip olabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Elinizde fazla sayıda yapboz parçası varsa bunları değerlendirmek için yapboz bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial