Yapboz Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde parçaları eksildiği için kullanmadığınız yapboz varsa bunu çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Elinizdeki parçaların sayısına göre bunlarla anahtarlık, kolye, çanta süsü, kitap ayracı, kalem başlığı gibi birçok farklı aksesuar yapabilirsiniz. Bu tür örnek çalışmaları kendin yap kategorimizde bulabilirsiniz. Bugün de farklı bir çalışma yapmak isteyenlere fikir vermek için yapboz bardak altlığı yapımı paylaşıyoruz. Yapboz parçaları ile dekoratif bardak altlığı yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yapboz Bardak Altlığı Yapımı

Evde bardak altlığı yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Keçe, örgü ve kumaş bardak altlıklarının yanı sıra ahşap çubuklarla da bardak altlığı yapılmaktadır. Bu tür çalışmalarda dondurma çubuğu veya hobi çubuğu kullanılmaktadır. Bu çubukları silikon ile yapıştırarak güzel bir bardak altlığı yapmak mümkündür. Bu konuda kolay bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz, dondurma çubukları ile bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Biz de sizlerle ahşap yapboz parçaları ile yapabileceğiniz bir yöntem paylaşıyoruz. Paylaştığımız çalışmada yapboz parçaları sıkı bir şekilde yerine oturduğu için yapıştırıcı kullanılmamıştır. Bu konuda sorun yaşarsanız yapboz parçalarına silikon sürerek birbirine geçirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 9 tane yapboz parçası

Yapboz Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Bardak altlığı yapmak için gerekli olan yapboz parçası sayısı istediğiniz tasarıma göre farklılık göstermektedir. Kare şeklinde bir bardak altlığını orta boy parçalarla yapacaksanız 9 tane parça yeterli olacaktır. Uygulamayı sert ve düz bir zemin üzerinde yaparsanız işiniz kolaylaşacaktır. Uygulamanın yapımı ise oldukça kolaydır. 3 tane yapboz parçasını tek sıra olacak şekilde birbirine geçirin. Daha sonra diğer sıraları da tamamlayın.

Yapboz Bardak Altlığı
Yapboz Bardak Altlığı

Tüm bu aşamalardan sonra yapboz parçaları ile bardak altlığı yapımı tamamlanmış oluyor. Yapboz parçaları zaten renkli olduğu için ayrıca boyamanıza gerek yoktur. Düz renkli bir tasarım olması için boyamak isterseniz akrilik boya veya sprey boya kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler. Farklı bir malzeme kullanarak bardak altlığı yapabileceğiniz bir çalışma incelemek isterseniz, kola kapakları ile bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial