Yapay Çiçeklerle Dekoratif Süs Yapımı

Yapay Çiçeklerle Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yapay çiçeklerle dekoratif süs yapımı isteyen herkesin evde uygulayabileceği bir kedin yap çalışmasıdır. Salon ve oturma odasının dekorunda çiçekli süslemeler sıkça kullanılmaktadır. Vazonun içindeki çiçeklerin yanı sıra çiçekli kapı ve duvar süsleri de tercih edilmektedir. Evinizde bahar havası estirmek isterseniz siz de bu tür dekor ürünleri kullanabilirsiniz. Dışarıdan onca para verip bunu almak yerine evde kendiniz de güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşaması hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton
  • Yapay çiçekler
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında plastik, kumaş ya da kağıttan yapılmış her türlü yapay çiçek kullanılabilir.

Yapay Çiçeklerle Nasıl Dekoratif Süs Yapılır?

Yapay çiçeklerle dekoratif süs yapmak için uygulayabileceğiniz farklı çalışmalar mevcuttur. Bizim bugün sizinle paylaşacağımız çalışmada harfler kullanılıyor. Siz de evde yapay çiçeklerden harf yapmak isterseniz bu konuda işinizi kolaylaştırmak için büyük harf şablonlarından kullanabilirsiniz. Uygulama öncesinde yapacağınız tasarımda hangi harfleri kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Tasarımı nasıl yapacağınıza karar verdikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Kartonun üzerine istediğiniz bir harfi kurşun kalem ile yapın. Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Harfin güzel olması için kullanacağınız karton biraz kalın olmalı. Elinizde boş karton kutular varsa bunları açarak harf yapımında kullanabilirsiniz.
  • Bu şekilde tüm harfleri yaptıktan sonra yapay çiçeklerin sapları varsa bunları güzelce kesin ve yapıştırıcı ile kartondan harflerin üzerine bunları yapıştırın. Alttan kartonun görünmemesi için çiçekleri sıkı bir şekilde yapıştırmanız gerekiyor.
  • Bu şekilde çiçekli harfleri yaptıktan sonra dekor ürününü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz karton harfleri çift katlı yaparak ya da arkalarına küçük bir destek koyarak bunların dik durmasını sağlayabilirsiniz. Hobi malzemeleri satan yerlerden ahşap harfler satın alarak bunların üzerini yapay çiçeklerle süsleyerek de aynı uygulamayı yapmanız mümkün. Evde çiçekli dekoratif süs yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz. İsterseniz kartondan yapacağınız harflerin üzerini yapay çiçekler yerine boncuk ya da parlak taşlarla süsleyerek daha farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilginizi çekiyorsa, yün ponponla nasıl harf yapılır? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yapay Çiçeklerle Dekoratif Süs Yapımı
Yapay Çiçeklerle Dekoratif Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial