Yaldızla Cam Kadeh Boyama
Sosyal medyada paylaş

Yaldızla cam kadeh boyama evde keyif alarak yapabileceğiniz pratik bir kendin yap uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Düz bir tasarıma sahip olan cam nesneler boyanarak daha şık bir hale getirilebilir. Bu tarz çalışmalarla ilgili örnekleri daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugün paylaşacağımız kendin yap çalışmasında cam kadehler yaldızlı olarak boyanıyor. Basit bir yöntem kullanılarak yaldız ile desenli bir tasarım oluşturuluyor. Cam kadehlerin sade tasarımından sıkıldıysanız bu projeyi uygulayarak onları kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Yaldız ile cam kadeh süslemesi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Cam kadeh
  • Yaldızlı sprey boya
  • Kalın bant
  • Makas
  • Küçük bir poşet

Yaldız ile Cam Kadeh Nasıl Boyanır?

Uygulamanın yapımı kolay olup biraz dikkat gerektirmektedir. Desenin güzel bir şekilde çıkması için bant kullanılması gerekiyor. Boyama yaparken diğer yerlere bulaşmasını önlemek için poşet lazım. Tüm malzemeler hazır ise uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

  • Cam boyama yapmadan önce kadehin boyanmasını istemediğiniz yerlerini bant ile dikkatli bir şekilde kaplayın. Bu şekilde camın üzerine istediğiniz gibi bir desen çıkarabilirsiniz.
  • Daha sonra boyanın diğer yerlere bulaşmaması için poşet ile gerekli yerleri kapatın.
  • Dikkatli bir şekilde sprey boyayı uygulayın.
  • Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada cam kadehin alt tarafı yaldız ile boyanmış. Siz de böyle bir tasarım yapmak isterseniz kadehin üst kısmını bant ve poşet yardımı ile kapatın. Açıkta kalan yerleri de sprey boya ile boyayın.

Boya kuruduktan sonra bat ve poşeti çıkararak yaldızlı kadehleri istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı sadece cam kadeh süslemek için değil bardak, vazo ya da sürahi süslemesi için de yapabilirsiniz. Cam nesneleri yaldız ile boyayarak vitrini süsleyecek harika tasarımlar yapabilirsiniz. Salonda dekor amaçlı kullandığınız düz tasarımlı cam nesneleri de bu uygulama sayesinde daha şık bir hale getirmeniz mümkün. Evde güzel bir kendin yap uygulaması deneyerek keyifli vakit geçirmek isterseniz cam nesneleri bu şekilde süsleyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıda paylaştığımız, yaldızla cam kadeh boyama resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Yaldızla Cam Kadeh Boyama
Yaldızla Cam Kadeh Boyama

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial