Üçlü Prizden Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Üçlü prizden mumluk yapımı geri dönüşümün önemini anlatan ve hayal gücü ile ortaya nasıl güzel işler çıkabileceğinin en güzel örneklerinden birisidir. 3’lü priz her evde kullanılmaktadır. Zamanla bu prizler eskir ve yerine yenisini alırız. Siz de eskiyen 3’lü prizleri atanlardansanız bugün sizlerle paylaşacağımız çok pratik ve keyifli kendin yap projesini gördükten sonra artık bu prizleri atmak yerine değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Dekoratif mumluklar hepimizin severek kullandığı ürünlerdir. Çoğumuzun evinde çeşit çeşit mumluklar bulunur. Daha önceden sizlerle evde mumluk yapımı ile ilgili birçok çalışma paylaştık. Bugünkü çalışmamız da onlar kadar kolay ve masrafsız bir proje. Eskiyen 3’lü prizi atmak yerine mumluk olarak değerlendirmek isterseniz aşağıda bunun için gereken malzemelerin listesini ve yapım aşamasının tüm detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Malzemeler
Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Malzemeler
  • 1 tane 3’lü priz
  • Yapıştırıcı
  • Fırça ( yapıştırıcıyı sürerken kullanmak için )
  • Keçe kumaş
  • Tornavida
  • Makas
  • İstediğiniz renkte boya
  • 3 tane mum

Üçlü Prizden Nasıl Mumluk Yapılır?

Üçlü prizden nasıl mumluk yapılır? öğrenmek isterseniz aşağıda resimler eşliğinde adım adım anlatımını paylaşıyoruz.

İlk olarak 3’lü prizin kablosunu makas yardımı ile dipten keserek çıkarın. Daha sonra bir tornavida ile prizin içini açın ve tüm parçaları sökerek çıkarın. Tüm bu aşamaların ardından sıra diğer aşamaya geldi.

Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-1
Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-1

3’lü prizin oyuk olan 3 gözünün içteki kenarlarını istediğiniz renklere boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra bu gözlerin içine uygun boyutta yuvarlak keçe parçalar kesin. Bunları yapışkan ve fırça yardımı ile bu çukur yerleri kapatacak şekilde güzelce yapıştırın.

Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-2
Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-2

3’lü prizin üzerindeki yuvarlak gözlerin dışındaki çıkıntıyı da uygun büyüklükte bir keçe kumaş parçası yapıştırarak kamufle edin.

Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-3
Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-3

Bir parça keçe kumaşı prizin yan tarafına ölçerek kesin. Bunu yaparken biraz çıkıntı oluşturun. Bu çıkıntıya farklı renkte bir keçe kumaş yapıştırdığınızda mumluk daha şık görünecektir.

Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-4
Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-4

3’lü prizin etrafını komple bu şekilde kapladıktan sonra kenarda bıraktığınız çıkıntıların üzerine de farklı renkte keçe kumaşlar yapıştırın. Sizlerle paylaşmış olduğumuz örnek çalışmada bu iş için beyaz ve yeşil renkte keçe kullanılmış. Siz istediğiniz renkte keçe kumaş kullanabilirsiniz.

Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-5
Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-5

Bu aşamadan sonra geriye mumluğu süsleyerek daha şık bir hale getirmek kalıyor. Bunun için keçe çiçek yapıp mumluğun üzerine yapıştırabilir, pul ya da parlak taşlarla kendi özel tasarımınızı yapabilirsiniz.

Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-6
Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-6

Süsleme işlemini tamamladıktan sonra gözlere küçük mumları yerleştirin ve bunları yakarak tasarımın şıklığını kendi gözlerinizle görün.

Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-7
Üçlü Prizden Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-7

Yukarıda paylaşmış olduğumuz üçlü prizden mumluk yapımı resimli anlatım sayesinde siz de çok kolay bir şekilde bu keyifli geri dönüşüm uygulamasını yapabilirsiniz. Bu proje birçok geri dönüşüm uygulaması ile ilgili ilham verebilir. Böyle güzel bir mumluğu salonunuzun dekorunu güzelleştirmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dilerseniz yaptığınız bu şık mumluğun içine mum koymak yerine bunun mum koyulacak yerlerine yapma çiçek yerleştirerek hoş bir dekor ürünü olarak da kullanmanız mümkün.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial