Üç Malzeme ile Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay sticker yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Sticker öğrencilerin defter ve kitap kabı, çanta ve kalem kutusu gibi okul malzemelerini süslemek için sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Dışarıdan para verip sticker almak yerine evde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Siz de evde kendiniz için sticker yapmak istiyor fakat bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz yazımızda paylaşacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Evde kolay sticker yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Üç Malzeme ile Sticker Yapımı

Evde kağıttan sticker yapımı için farklı yöntemler uygulanabilir. Beyaz bir kağıda renkli kalemler ile küçük resimler çizip bunların üzerini koli bandı ile kaplayarak sticker yapabilirsiniz. Çizim yeteneğiniz yoksa sticker yapmak istediğiniz resimlerin çıktısını alarak da yöntemi uygulayabilirsiniz. Bunların yerine evdeki eski kitap ve dergilerdeki resimleri de kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada eski kitaptan kesilen sevimli hayvan resimleri kullanılmış. Elinizde bu tür kitaplar varsa siz de bu kolay kendin yap çalışmasını rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yaptığınız stickerları defter ve kitap kaplarına yapıştırabilir, bunları çanta ve kutusu süslemesinde kullanabilirsiniz.

Sticker
Sticker

Gerekli Malzemeler

  • Üzerinde uygun resimler bulunan kitap sayfası
  • Makas
  • Koli bandı
  • Çift taraflı bant

Evde Sticker Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kolay bir şekilde sticker yapabilirsiniz.

  • İlk olarak sticker yapmak istediğiniz kağıtları makas ile keserek çıkarın. Resimlerin hepsi aynı hizada ise bunları şerit halinde keserseniz işiniz daha kolay olacaktır.
  • Kestiğiniz kağıtların üzerini koli bandı ile kaplayın. Bunu yaparken hava almamasına dikkat etmelisiniz.
  • Üzerine koli bandı yapıştırdığınız kağıtların fazlalıklarını makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda sticker yaptıktan sonra bunların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız stickerları hemen kullanmayacaksanız bunları şerit halinde kestiğiniz pişirme kağıdına yapıştırarak muhafaza edebilirsiniz .Elinizde çift taraflı bant yoksa stickerların arkasına yapıştırıcı sürerek de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kağıttan sticker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kolay sticker yapımı için farklı yöntemler incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız evde sticker nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial