Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yıldızlı Bileklik Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yıldızlı Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan yıldızlı bileklik yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz ilham verici bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Günümüzde birçok atık malzeme farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu sayede plastik, cam, teneke ve karton gibi malzemelerle çok güzel dekoratif ürünler, çocuklar için oyuncaklar hatta takı ve çeşitli süs aksesuarları yapılmaktadır. Bu tür çalışmalardan örnekleri size ilham vermesi için her fırsatta paylaşıyoruz. Bu alanda en çok kullanılan malzemelerden birisi de tuvalet kağıdı rulosudur. Karton olan bu rulolar yapısı gereği birçok kendin yap çalışması için ideal malzemeler arasındadır. Bugün size anlatacağımız yıldızlı bileklik yapımında da tuvalet kağıdı rulosu kullanılıyor. Küçük çocuğunuz varsa kartondan yapacağınız yıldızlı bir bileklik onun çok hoşuna gidecektir. Bu kolay çalışmayı evde denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Makas
 • Ruloyu kaplamak için uygun renkte el işi kağıdı
 • Yıldız ve zeminini yapmak için istediğiniz 2 farklı renkte eva kağıdı
 • Yıldız şablonu

Uygulamanın yapımında isterseniz kağıt havlu rulosu da kullanabilirsiniz. Bunun dışında bilekliği süslemek için elinizdeki küçük süsleme aksesuarlarını da kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Bileklik Yapılır?

Yıldızlı bileklik yapmak çok kolay bir uygulamadır. İsterseniz bileklik yapmak için yıldız yerine çiçek, kalp ya da başka figürler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Malzemeler hazır ise tuvalet kağıdı rulosundan bileklik yapmaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunu yan olarak tutun ve bundan küçük bir parçayı makas ile keserek çıkarın.
 • Daha sonra ruloyu iki eşit parçaya bölün. Makas ile daha önceden kestiğiniz yerleri kol girecek şekilde biraz daha genişletin.
 • Bu şekilde bilekliği hazırladıktan sonra sıra bunun kaplama ve süslemesini yapmaya geldi.
 • El işi kağıdından ruloyu kaplayacak büyüklükte bir parça kesin. Bunu yaparken kenarlar için biraz pay bırakmanız gerekiyor. Daha sonra buna yapışkan sürün ve karton ruloya yapıştırın.
 • Diğer bilekliği de aynı şekilde el işi kağıdı ile güzelce kaplayın.
 • Eva kağıdına şablon yardımı ile yıldızı çizin. Bunu makas ile kesin. Diğer eva kağıdından da bu yıldızdan biraz daha büyük bir yuvarlak parça yapın.
 • Kaplamış olduğunuz tuvalet kağıdı rulolarının üst tarafına yuvarlak parçaları, bunların üzerine de yıldızları yapıştırın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra yıldızlı bileklik yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu pratik uygulama sayesinde evde çocuğunuz için çok güzel bir bileklik tasarlayabilirsiniz. İsterseniz bilekliğin açık olan kısmına ince bir lastik takarak kola daha rahat girip çıkmasını sağlayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz bilekliği simli bir kaplama malzemesi ile yapabilir ya da üzerindeki yıldızı yapmak için simli eva kağıdı kullanabilirsiniz. Çocuğunuza bileklik yaparken bir tane de kendinize yapmak isterseniz, bu konuda ilham almak için tuvalet kağıdı rulosu ve keçe ile bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan bileklik yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, yıldızlı bileklik yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yıldızlı Bileklik Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yıldızlı Bileklik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial