Tuvalet Kağıdı Rulosundan Sevimli Baykuş Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Sevimli Baykuş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan sevimli baykuş yapımı okul öncesi çocukların severek yapacağı bir el işi çalışmasıdır. Çocuklar için yapılan etkinliklerde baykuş figürü sıkça kullanılmaktadır. Kocaman gözleri olan baykuşlar sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bugün sizlerle paylaşacağımız el işi çalışması sayesinde siz de evde sevimli bir baykuş yapmayı deneyebilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte yapacağınız bu baykuşu onun odasında dekor ürünü olarak da kullanmanız mümkün. Bu pratik uygulamayı evde yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Düz ya da desenli el işi kağıdı
 • Makas
 • Simli eva kağıdı
 • Baykuşun gözlerini yapmak için beyaz ve siyah eva kağıdı
 • Kurşun kalem

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Baykuş Yapılır?

Kartondan baykuş yapmak çok eğlenceli bir uyulama olduğu için küçük çocuklar keyif alarak yapacaklardır. Sevimli bir baykuş yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

 • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunun üst tarafından bir parça kesmeniz gerekiyor. Karton ruloyu düz bir yere koyun ve üzerine hafifçe bastırarak yassılaştırın. Bunun üst tarafına kurşun kalem ile yarım daire şekli çizin. Daha sonra makas ile bu çizginin olduğu yerden kesin.
 • Kestiğiniz bu parçalardan baykuşa kanat yapılacağı için bunları atmayın.
 • Şimdi sıra geldi ruloyu kaplamaya. El işi kağıdından tuvalet kağıdı rulosunun büyüklüğüne uygun boyutta bir parça kesin. Kağıdı ruloya sarın ve fazlalık yerlerini makas ile kesin. Bunu yaparken alt ve üst taraftan biraz pay bırakın. Bu paylara yapışkan sürün ve rulonun içine doğru katlayarak yapıştırın.
 • Şimdi sıra baykuşun kanatlarını ve gözlerini yapmaya geldi. Rulodan kestiğiniz karton parçaların üzerini simli eva kağıdı ile kaplayın. Bu parçaları baykuşa kanat olarak uygun yerlere yapıştırın.
 • Beyaz ve siyah eva kağıdı ile de baykuşun gözlerini yapın. Son olarak baykuşa minik bir üçgenden gaga yaparak uygulamayı tamamlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra sevimli baykuş kullanıma hazır. İsterseniz bunun kenarlarına bir ip takarak herhangi bir yere asabilirsiniz. Üst tarafı açık olan bu baykuşu çocuğunuzun çalışma masasında kalemlik olarak da kullanmanız mümkün. Tuvalet kağıdı rulosunun üzerini el işi kağıdı ile kaplamak yerine istediğiniz renge de boyayabilirsiniz. Okul öncesi çocuklar için kolay bir el işi çalışması arıyorsanız aşağıda paylaşacağımız, tuvalet kağıdı rulosundan baykuş yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Sevimli Baykuş Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Sevimli Baykuş Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial