Tuvalet Kağıdı Rulosundan Resim Çerçevesi Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan resim çerçevesi yapımı biraz zahmetli bir el işi çalışması olsa da uygulamanın sonunda ortaya çıkan şık tasarım sizi memnun edebilir. Günümüzde birçok atık malzeme değerlendirilerek çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Bu anlamda en çok kullanılan malzemeler arasında tuvalet kağıdı rulosu gelmektedir. Bu rulo şeklindeki kartonlardan çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Bu örnek çalışmalardan bir çoğunu sitemizde bulabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan resim çerçevesi yapımı başlığını kullandık fakat bu rulolar aslında çerçeveyi süslemek için kullanılmaktadır. Siz de şık bir resim çerçevesine sahip olmak isterseniz, aşağıda size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmasını evde uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Cetvel
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Tutkal
  • Fırça
  • Karton ( resim çerçevesi yapmak için )

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Nasıl Resim Çerçevesi Yapılır?

Kartondan resim çerçevesi yapmak için ilk olarak kartona iki tane dikdörtgen çizmeniz gerekiyor. Bunlardan birisi büyük diğeri daha küçük olmalı. Sonrasında bunların kenarına kartondan parçalar kesip yapıştırarak iki tane kutu yapın. Küçük olanı büyüğün içine yerleştirdikten sonra çerçeveyi süslemeye geçebilirsiniz.

  • Tuvalet kağıdı rulosunu yan tarafından makas ile dikkatli bir şekilde keserek açın. Bunun üzerine cetvel yardımı ile belirli aralıklarda çizgiler çizin. Bu çizgilerin arasında fazla boşluk olmamalı.
  • Sonrasında bu ince şeritlerin uçlarını içe doğru kıvırarak yapıştırın.
  • Bu yaptığınız karton süslemelerle çerçevenin boşluklarını doldurarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz resim çerçevesini bu şekilde kullanabileceğiniz gibi isterseniz sprey boya ya da akrilik boya ile de boyamanız mümkün. Bu pratik yöntemi her türlü karton çerçeveyi süslemek için kullanabilirsiniz. İsterseniz içi boş bir karton çerçeve yaparak bunun içini böyle süslemelerle doldurarak çok güzel bir dekor ürünü de yapabilirsiniz. Evde tuvalet kağıdı rulosu ile çerçeve süslemek isterseniz aşağıdaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak için yaptığınız resim çerçevesini metalik boya ile boyayabilirsiniz. Böyle güzel bir resim çerçevesi evinizin salon ya da oturma odasına farklı bir hava katabilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Resim Çerçevesi Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Resim Çerçevesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial