Tuvalet Kağıdı Rulosundan Petek Süs Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Petek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan petek süs yapımı okul öncesi çocuklar için evde yapılabilecek güzel bir uygulama olarak dikkatinizi çekebilir. Bu proje sayesinde hem çocuğunuzun el becerisi gelişir hem de küçük yaşta geri dönüşümün önemini kavrayabilir. Tuvalet kağıdı rulosu günümüzde birçok farklı şekilde değerlendirilmektedir. Büyüklerin ve çocukların yapabileceği farklı uygulamalardan örnekleri sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Bugün de tuvalet kağıdı rulosu ile petek yapımı hakkında güzel bir proje sunuyoruz. Çocuğunuzla birlikte onun odasına sevimli bir dekor ürünü yapmak isterseniz petek süs yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Tuvalet kağıdı rulosu
 • Makas
 • Sarı ya da kahverengi boya
 • Fırça
 • Yapıştırıcı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Petek Süs Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosundan petek yapmak oldukça kolaydır. İlk olarak peteğin parçalarını tek tek kesip bunları şekillendirmeniz gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınızı ve uygulamanın diğer aşamalarını aşağıda anlatıyoruz.

 • İlk önce tuvalet kağıdı rulosunu elinizle hafifçe bastırarak petek şekli alacak şekilde yassılaştırın.
 • Sonra makas yardımı ile rulodan 1 parmak genişliğinde parçalar kesin. Petek yapmak için bu şekilde 18 tane parça gerekiyor.
 • Kesmiş olduğunuz bu parçaları kahverengi ya da sarıya boyayın.
 • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra sıra peteği oluşturmaya geldi.
 • Yapmış olduğunuz parçaları kenarlarına yapışkan sürerek birbirine ekleyin. Bunu yaparken ilk önce yan yana 3 parçayı birleştirin. Sonraki sırada 4 ve bir sonraki sırada da 5 parçayı birleştirin. Sonrasında üstüne 4 ve 3 parça şeklinde birleştirme yaparak peteği tamamlayın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra petek süs kullanıma hazırdır. Bu sevimli peteği çocuk odasının duvarına asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu güzel peteği tamamlamak için isterseniz birde sevimli arı yapabilirsiniz. Çocuğunuzun yediği sürpriz yumurtaların içinden çıkan sarı kapların üzerine siyah ip dolayarak ve bunlara göz yaparak sevimli bir arı görünümü verebilirsiniz. İsterseniz el eşi kağıdından arılar yaparak bunları da peteğe yapıştırmanız mümkün. Elinizde keçe varsa bundan da arı yapılabilir. Biz tuvalet kağıdı rulosu ile nasıl petek yapılacağını anlattık. Uygulamayı yapmayı ve geri kalan süslemeleri size bırakıyoruz. Çocuğunuzla birlikte evde güzel bir aktivite yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan petek süs yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Petek Süs Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Petek Süs Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Petek Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Petek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial