Tuvalet Kağıdı Rulosundan Oyuncaklı Süs Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Oyuncaklı Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan oyuncaklı süs yapımı evde çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz keyifli bir el işi çalışmasıdır. Günümüzde tuvalet kağıdı rulosu farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu konuda sizlere ilham verebilecek birçok farklı çalışmayı daha önceden paylaştık. Bugün de sizler için çok kolay ve eğlenceli bir kendin yap çalışması yaptık. Dekor ürünü yapımı hakkındaki örnek projeleri incelerken aklımıza bu uygulama geldi ve hemen yapıp sizlerle paylaşmak istedik. Siz de biten tuvalet kağıdı rulolarını bizim yaptığımız gibi değerlendirebilirsiniz. Çocuk odası için sevimli bir dekor ürünü yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Zımba
  • Küçük oyuncaklar
  • Yapıştırıcı

Oyuncaklı Süs Nasıl Yapılır?

Oyuncaklı dekor ürünü yapmak çok kolay olduğu için bu çalışmayı siz de evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Biz tuvalet kağıdı rulosunu boyamadan orjinal hali ile kullandık. Siz renkli bir tasarım oluşturmak isterseniz uygulama öncesinde ruloyu istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Şimdi oyuncaklı dekoratif ürünün yapımına geçelim.

  • Tuvalet kağıdı rulosunu 3 eşit parçaya ayırmanız gerekiyor. Bunun için kurşun kalem ile rulonun üzerine eşit aralıklarda işaretleme yapın.
  • İşaretlediğiniz yerlerden makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Daha sonra zımba ile bu şeritlerden 2 tanesini birleştirin. Bunun üzerine 3. şeridi koyun ve zımba ile onu da sabitleyin.
  • Son olarak çocuğunuzun minik oyuncaklarından bu ruloların içine yapıştırarak uygulamayı tamamlayın. Az yer kaplayan bu dekor ürününü çocuk odasında istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Biz süslemeyi yapmak için hazırda olan küçük kedi figürlerinden kullandık. Eğer elinizde bu tür minik oyuncaklar yoksa fon kartonundan istediğiniz şekilde figürler yaparak bunları da kullanabilirsiniz. Çok yer kaplamayan bu dekoratif süs sayesinde çocuğunuzun odası daha güzel bir hale gelebilir. İsterseniz daha fazla sayıda tuvalet kağıdı rulosu kullanarak daha büyük bir dekor ürünü de yapabilirsiniz. Elinizdeki malzeme çeşidine göre farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Okul öncesi kolay bir etkinlik arıyorsanız aşağıdaki resimlerden ilham alabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Oyuncaklı Süs Yapılır
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Oyuncaklı Süs Yapılır
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Oyuncaklı Süs Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Oyuncaklı Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial