Tuvalet Kağıdı Rulosundan Neler Yapılır?

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Neler Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle tuvalet kağıdı rulosu ile yapabileceğiniz kendin yap çalışmalarından örnekler paylaşıyoruz. Bu karton ruloları atmak yerine değerlendirmek isterseniz size ilham verecek fikirleri yazımızda bulabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu karton olduğu için kolayca kesilip boyanabilmektedir. Elinizle bükerek rahatlıkla şekil verebileceğiniz bu rulolarla çok güzel dekoratif ürünler ve çocuklarınızla birlikte farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Evde yapacağınız kolay bir kendin yap çalışması sonucunda ortaya çıkan tasarım çok hoşunuza gidecektir. Evde tuvalet kağıdı rulosundan neler yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Neler Yapılır?

Kullandığınız tuvalet kağıdı bittikten sonra rulosunu atmak yerine bununla şık bir bileklik yapabilirsiniz. Bileklik kullanmayı seviyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız bu kolay çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Ruloyu yapmak istediğiniz bilekliğe uygun kalınlıkta kesin. Bilekliği kolunuza takabilmek için dikey bir şekilde makas ile kesin. Böylece rulo kolunuza geçecek şekilde açılacaktır. Bu şekilde bilekliği hazırladıktan sonra üzerine süsleme yapabilirsiniz. Elinizde desenli bant ya da eva varsa bunlarla üzerine şık bir kaplama yapabilirsiniz. İsterseniz kaplama yapmak yerine istediğiniz bir renge boyayıp daha sonra üzerine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Tuvalet kağıdı rulosunu gece lambası olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken rulonun üzerine kalp, yıldız ya da başka bir resim çizmek. Sonrasında çizginin üzerinden raptiye ya da iğne ile geçerek delikler açın. Rulonun alt ve üst tarafındaki açıklıkları plastik bir kapakla ya da karton ile kapatın. Led tealingt mumu yakıp rulonun içine koyduğunuzda içinde süzülen ışık odaya hoş bir hava katacaktır. Evde bu  kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Lamba Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Lamba Yapımı Resimli Anlatım

Verdiğimiz bu kolay kendin yap çalışmaları dışında tuvalet kağıdı rulosu ile yapacağınız birçok dekoratif ürün bulunmaktadır. Geri dönüşüm kategorimizde bu tür örnek çalışmaları bulabilirsiniz. Okul öncesi etkinliklerde karton rulolar sıkça kullanılmaktadır. Küçük çocuğunuz varsa bu kolay çalışmaları birlikte yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çocuk Etkinlikleri

Tuvalet kağıdı rulosunu sevimli bir arabaya dönüştürmek isterseniz bunun üzerine renkli kağıt ile kaplama yapın ya da boya ile renklendirin. Daha sonra rulonun üst kısmına resimde gördüğünüz şekilde kesik yaparak pencere açın. Kağıt ile tekerlekleri yaparak bunları yerlerine yapıştırın. Birlikte yapacağınız araba ile oynamak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım

Elinizde 2 tane tuvalet kağıdı rulosu varsa bunların üzerine kağıt ile kaplama yaptıktan sonra zımba ile alt ve üstlerinden birbirine tutturun. Zımba yoksa yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Dürbünün daha hoş görünmesi için kağıttan keseceğiniz şeritleri yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Son olarak dürbünün iki tarafına sivri bir cisim yardımı ile delik açın. Bir ipten uygun uzunlukta parça kesip bunun iki ucunu deliklerin içinden geçirerek düğümleyin. Bu oyuncak dürbün ile oynamak çocuğunuzu mutlu edecektir.

Oyuncak Dürbün Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Dürbün Yapımı Resimli Anlatım

Tuvalet kağıdı rulosu kullanarak çocuğunuz için oyuncak kol saati yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle rulodan saat kordonu olarak bir parça kesin. Buna makas ile kesik yapın. Sonrasında kordonu istediğiniz renkte kağıt ile kaplayın ya da boya ile renklendirin. Saati yapmak için de beyaz ya da renkli kağıt kullanabilirsiniz. Daire şeklinde bir kağıt keserek bunun üzerine kalem ile rakamları yazın. Sonrasında yaptığınız saat kordonunun ortasına bunu yapıştırın.

Oyuncak Kol Saati Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Kol Saati Yapımı Resimli Anlatım

Bu yazımızda sizlerle karton rulo değerlendirmek için yapabileceğiniz bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de bu çalışmalardan istediğinizi evde yaparak hem keyifli vakit geçirebilir hem de ruloları değerlendirebilirsiniz. Bu malzeme ile evde kolay bir çocuk etkinliği yapmak isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan baskı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial